البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

استان البرز رتبه نخست کشور در تولید محصولات دانش بنیان

استان البرز رتبه نخست کشور در تولید محصولات دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: این پارک با داشتن ۴۱۳ محصول دانش بنیان و فناور به رتبه اول کشور و نیز به رتبه فراتر از انتظار بر اساس اطلاعات خوشه و عملکرد سامانه جان  (جریان اقتصاد نوین) دست یافت.
عباسی با اشاره به راه اندازی سامانه جان (جریان اقتصادی نوین) افزود: راه اندازی سامانه جان برای فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فراهم کردن حضور انجمن‌های علمی در پارک‌های علم و فناوری، دو اتفاق مهم در حوزه فناوری است که تاکنون در وزارت علوم انجام شده است.
رییس پارک علم و فناوری البرز درباره اهمیت سامانه جان، اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جان‌ شرکت‌های دانش‌بنیان محصولات خود را در این سامانه ارائه می‌کنند و با اتصال این سامانه به توانیران و سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد ایران)، واردات محصولات مشابه به میزان تولید داخل ممنوع می‌شود که اتفاق بسیار مهمی است.
 وی افزود: پارک علم و فناوری البرز با ایجاد ساختار‌های فناورانه، تقویت ارتباط و تعامل با صنایع، در سال‌های اخیر نقش مهمی در حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان ایفا کرد و توانست به رتبه‌های خوب کشوری در زمینه فروش و صادرات و نیز تعداد شرکت‌های دانش بنیان دست یابد.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.