البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

ضرورت بهره مندی از ظرفیت های علمی پژوهشگاه مواد و انرژی

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، احمد افضلی ظهر یکشنبه در دیدار با رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: استان البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور دارای ده‌ها مرکز ملی و بین المللی علمی و پژوهشی است و می‌تواند در پیوند با حوزه اجرایی به موفقیت‌های کم نظیری دست یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت‌های علمی پژوهشگاه مواد و انرژی تاکید و مطرح کرد: مسیری که برای توسعه می‌توان متصور شد از رهگذر تقویت ظرفیت‌های ایده‌پردازی و اجرایی میسر می‌شود.

حمید امیدوار، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی نیز در این دیدار عنوان کرد: این پژوهشگاه ظرفیت تبدیل شدن به مرجع علمی و پژوهشی کشور و منطقه را در موضوع مواد و انرژی دارد.

وی گفت: پژوهشگاه مواد و انرژی در دو رشته مهندسی مواد و مهندسی پزشکی در مقطع دکتری و در ۶ گرایش از رشته‌های مهندسی مواد، مهندسی پزشکی، مهندسی فناوری نانو، مهندسی انرژی‌های تجدید پذیر و فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب و تربیت می‌کند.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی بیان کرد: پژوهشگاه مواد و انرژی دارای چهار پژوهشکده تحت عناوین فناوری نانو و مواد پیشرفته، سرامیک، نیمه‌هادی‌ها و انرژی است که هر یک دارای سه گروه پژوهشی مستقل هستند.

امیدوار با اشاره به اولویت‌های راهبردی پژوهشگاه، تجهیزات در پایلوت‌ها و کارگاه‌های مواد و انرژی افزود: مرکز رشد این پژوهشگاه به منظور حمایت از کسب و کارهای نوپا و نوآور، کارآفرینی و تجاری‌سازی در حوزه مواد و انرژی در سال ۱۳۹۲ تأسیس شده است.

به گفته وی، این مرکز در حال حاضر با ظرفیت ۳۰ واحد فناور مشتمل بر واحدهای پیش‌رشد، رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان و با محوریت اعضای هیأت علمی، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان پژوهشگاه در راستای تقویت اقتصاد ملی مبتنی بر دانش و فن آوری مشغول فعالیت است.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی یادآور شد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مطالعات ۶ پروژه مهم پژوهشگاه انجام شده است که در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز می‌توان همزمان با دهه مبارک فجر عملیات اجرایی آنها را آغاز کرد.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.