البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

دستگیری باند کلاهبرداری سرقت رمز کارت

دستگیری باند کلاهبرداری سرقت رمز کارت
 
به  گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ سردار حمید هداوند گفت: به دنبال ارجاع پرونده‌ای به پلیس فتای استان البرز با موضوع برداشت غیر مجاز ۲۷۰ میلیون ریال به صورت فیزیکی از حساب یک فرد سالخورده و بی سواد، رسیدگی به پرونده انجام شد.
وی افزود: برابر بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که مالباخته زمانی که قصد انجام کار با دستگاه خودپرداز را داشته، شخصی ناشناس به بهانه کمک کردن به وی کارت عابر بانک و رمز آن را دریافت و پس از لحظاتی به نامبرده اعلام می‌کند که کارت شما را توسط خودپرداز ضبط شده و از محل متواری شده و حساب وی را پس از ساعتی خالی می‌کند.
فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: ماموران موفق به شناسایی ۳ متهم شده و با رد زنی مخفیگاه آن‌ها در یکی از استان‌های مرزی کشور، با هماهنگی مقام قضائی و دریافت نیابت به آنجا اعزام و در عملیاتی غافلگیرانه هر ۳ متهم را دستگیر کردند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ارزش کلاهبرداری صورت گرفته بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، اضافه کرد: ۵۲ فقره کلاهبرداری با این شیوه از سوی متهمان در چندین استان کشور محرز و تلاش پلیس برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.
سردار هداوند در خصوص شیوه و شگرد متهمان در ارتکاب کلاهبرداری، گفت: این متهمان با شناسایی سوژه‌های خود از بین افراد بی‌سواد و سالخورده، با بهانه کمک کردن به آن‌ها نزدیک شده و با دریافت رمز کارت بانکی با آوردن بهانه‌هایی از قبیل ضبط کارت بانکی از سوی عابر بانک به صورت متقلبانه‌ای کارت بانکی را سرقت حساب شهروندان را خالی می‌کردند.
وی ادامه داد: در روشی دیگر متهمان با ارائه ۲۰۰ هزار تومان پول نقد به اشخاص سالخورده و کم سواد که قصد کار با دستگاه خودپرداز را داشتند، از آن‌ها کارت را دریافت و پس از کشیدن در دستگاه پوز خود، صاحب کارت را سرگرم و موجودی حساب را به کارت عابر بانک اجاره‌ای که در اختیار داشتند، انتقال می‌دادند.
ارشدترین مقام انتظامی استان البرز در پایان به شهروندان هشدار داد که به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.