البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

ظرفیت ذخیره‌سازی آب ۸۵ هزار مترمکعبی در بهشت سکینه

ظرفیت ذخیره‌سازی آب ۸۵ هزار مترمکعبی در بهشت سکینهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛  محمد محمودی نژاد گفت: با توجه به آغاز فصل زمستان و بارش نزولات آسمانی، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد که یک استخر جدید جهت ذخیره‌سازی آب‌های حاصل از بارش برف و باران در بهشت سکینه (س) احداث شود.

وی افزود: عملیات احداث این استخر با ظرفیت ذخیره‌سازی ۳۶ هزار مترمکعب آب در ضلع جنوب غربی بهشت سکینه (س) جنب قطعه ۳۸ در حال انجام است که در آینده‌ای نزدیک به اتمام خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرج گفت: این پروژه دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و پیمانکار در مرحله نصب فنس‌ها و اجرای ژئوممبر است.

محمودی نژاد اضافه کرد: پنج استخر ذخیره‌سازی آب‌های حاصل از بارش برف و باران در نقاط مختلف آرامستان بهشت سکینه (س) احداث شده که با احتساب استخر جدید، در مجموع ظرفیت ذخیره آب در این مجموعه از ۸۵ هزار مترمکعب گذشت که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی بیان داشت: آب‌های ذخیره‌سازی شده در استخر‌های مذکور، طی ماه‌های مختلف سال به خصوص فصل تابستان جهت آبیاری درختان و فضای سبز آرامستان بهشت سکینه (س) مصرف خواهد شد.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.