البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

۴۶ هزار گواهینامه رانندگی اولی در البرز صادر شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ سرهنگ حمدالله رحمتی پور گفت: برای افرادی که گواهینامه پایه سوم اخذ می کنند در سال اول شرایط و محدودیت‌هایی تعیین شده و در صورت رعایت آنها از سوی دارندگان گواهینامه آنان تا سقف ۱۰ سال اعتبار دارد.

وی اضافه کرد: برای رانندگان اولی که گواهینامه دریافت می کنند محدودیت هایی از جمله عدم رانندگی به تنهایی تا سه ماه پس از دریافت گواهینامه و حضور یک راننده دارنده گواهینامه که مشمول محدودیت‌های مذکورنباشد، الزامی است.

رحمتی پور گفت: مرتکب نشدن تخلفات حادثه ساز (دارای نمره منفی موضوع جدول ماده هفت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی)، عدم رانندگی از ساعت ۲۴ تا پنج صبح، ممنوعیت رانندگی در معابر برون شهری و رانندگی حداکثر تا شعاع ۲۵ کیلومتری شهرها از جمله محدودیت های دیگر رانندگان دارنده گواهینامه اولی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: در صورت ارتکاب تخلف و بروز تصادف منجر به مصدومیت و فوت و رعایت نکردن شروط و محدودیت‌های مندرج در گواهینامه اعم از استفاده از عینک، سمعک و ‌امثال آن، گواهینامه این افراد ضبط خواهد شد.

وی ز یادآور شد: رانندگان مشمول ظرف مدت یک ماه پس از ضبط گواهینامه فرصت دارند به مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور محل سکونت مراجعه کرده و در دوره های آموزش دوباره در یکی از آموزشگاه های رانندگی با ارائه معرفی نامه پلیس شرکت کنند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.