البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

آماده باش هلال احمر در پی آلودگی هوا

آماده باش هلال احمر در پی آلودگی هوا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛  محمد باقر خلفی گفت: تیم‌های امدادی برای امدادرسانی به هموطنان در آزادراه کرج – قزوین در محدوده این استان مستقر شدند.

وی بیان کرد: افزون بر ۲ ایستگاه‌های سیار، ۲۰ پایگاه امداد جاده‌ای و شعبه هلال احمر نیز به مسافران خدمات امدادی ارایه می‌کنند.

وی اضافه کرد: داروخانه این جمعیت به منظور پیشگیری و جلوگیری از خطرات ناشی از آلودگی هوا دارو‌های مخصوص بیماران ریوی و حملات قلبی را تامین کرده است.

وی از شهروندان خواست با توجه به آلودگی هوا از تردد غیرضرور در معابر عمومی و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

خلفی از مردم خواست در صورت هرگونه نیاز امدادی جاده‌ای باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل کنند.

اداره کل محیط زیست استان البرز نیز پیش‌تر از پدیده وارونگی دمایی و افزایش آلاینده‌ها و ذرات معلق روز دوشنبه سبب ناسالم شدن کیفیت هوا برای تمام گروه‌های سلامت جامعه و استقرار وضعیت اضطرار در شهرستان‌های نظرآباد و ساوجبلاغ در این استان خبر داد.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز، ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهرستان‌های ساوجبلاغ، ایستگاه ماموت و شهرستان نظرآباد شاخص آلودگی هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) به ترتیب ۱۶۰، ۱۷۰ و ۱۶۰ گزارش شده که بیانگر وضعیت اضطرار هوا در این نقاط است.

همچنین شاخص آلودگی در شهرستان‌های اشتهارد، فردیس و کرج به ترتیب ۱۱۴، ۱۱۹ و ۱۱۹ اعلام شده که نشان دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای گروه‌های حساس سلامت جامعه است.

مطابق با تعریف شرکت کنترل کیفیت هوا شاخص اندازه گیری آلودگی هوا بر اساس استاندارد EPA که در بسیاری از کشور‌های دنیا و از جمله ایران مورد استفاده است دارای تقسیم بندی زیر است:

صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای همه، ۲۰۰ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۰ تا ۵۰۰ خطرناک.

استان البرز دارای ۱۳ ایستگاه سنجش آلودگی هوا است.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.