البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

امکان پرداخت غیرحضوری حق‌بیمه کارگران ساختمانی فراهم شد

امکان پرداخت غیرحضوری حق‌بیمه کارگران ساختمانی فراهم شد
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ داود سعدزاده اظهار داشت: با هدف افزایش رضایت‌مندی و تکریم بیمه‌شدگان کارگر ساختمانی و با استفاده از دستاورد‌های دانش فناوری اطلاعات، امکان محاسبه و پرداخت حق‌بیمه کارگران ساختمانی در سامانه غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir به صورت برخط فراهم شده است.
 
مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز افزود: این ظرفیت با توجه به طراحی و پیاده‌سازی سیستم جامع متمرکز کارگران ساختمانی که کلیه فعالیت‌های مرتبط با امور پذیرش، استعلام، بازرسی، پرداخت حق بیمه و تولید سابقه را به طور متمرکز پوشش می‌دهد، فراهم شده و موجب تسهیل در پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی شده است.
 
سعدزاده ادامه داد: کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین‌اجتماعی می‌توانند در صورت داشتن کارت مهارت فنی معتبر و تأیید اشتغال در کار‌های ساختمانی، با مراجعه به درگاه اینترنتی سازمان تأمین‌اجتماعی و از طریق منوی «بیمه شدگان – کارگران ساختمانی – پرداخت حق بیمه» نسبت به پرداخت حق بیمه ماه جاری، ماه قبل و سه ماه آینده اقدام کنند.
 
وی افزود: کارگران ساختمانی برای پرداخت برخط حق‌بیمه ابتدا نسبت به ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه غیرحضوری سازمان تامین‌اجتماعی اقدام کنند.
 
مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز خاطرنشان ساخت: تنها شرط ایجاد حساب کاربری در سامانه es.tamin.ir داشتن سیم‌کارت همراه به نام شخص بیمه‌شده است.
 
بر اساس آخرین آمار هم اکنون ۲۶۰۰۰ کارگر ساختمانی در استان البرز از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند هستند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.