البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

باید فضای فرهنگی جامعه را باغبانی کرد

باید فضای فرهنگی جامعه را باغبانی کرد
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ آیت الله حسینی همدانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه موثرترین و بالاترین عنصر در موجودیت هرجامعه فرهنگ آن جامعه است گفت: ناکارآمدی نهاد‌های متولی فرهنگ منجر به ضعف عملکرد کشور خواهد شد. در این راه برنامه ریزی و طراحی درست امور فرهنگی لازم است تا محیط فرهنگی برای تقویت حیات فرهنگ تقویت شود.
 
او ادامه داد: رهبر معظم انقلاب درباره مهندسی فرهنگ می‌فرمایند در حوزه فرهنگ باید رفتار حکومت مثل باغبان باشد. باغبان باید همه امور کاشت، داشت و برداشت را به موقع انجام دهد تا محصول خوب برداشت کند. در این زمینه باید فضای فرهنگی جامعه را باغبانی کرد.
 
آیت الله حسینی همدانی تصریح کرد: باید در مقوله فرهنگ دقت لازم را داشته باشیم و تفکر و تنبه در آیات و روایات و سیره پیامبر و معصومین عمل کنیم. 
 
او افزود: اهمیت موضوع فرهنگ در انقلاب اسلامی در بیانات متفاوت بنیانگذار کبیر انقلاب هم متجلی شده است. امام خمینی (ره) به اصلاح فرهنگ عمومی و توجه به تهاجم فرهنگی دشمن تاکید داشتند.
 
امام جمعه کرج تاکید کرد: امروز همه دستگاه‌های متولی در امور فرهنگی باید با تمام قوا در میدان حاضر باشند و برای فرهنگ باید کار‌های بسیاری کرد.
 
او افزود: یکی از ویژگی‌های مهم رهبر انقلاب گفتمان سازی است. گفتمان‌های مهمی، چون جهاد تبیین، گام دوم، اقتصاد مقاومتی و اخیرا امیدآفرینی مواردی است که رهبر معظم انقلاب پایه گذار آن‌ها بوده است.
 
آیت الله حسینی همدانی گفت: امروز نیاز اصلی جامعه ما برای مقابله با توطئه‌های دشمن تاکید بر امید آفرینی در آحاد ملت است مجموعه شورای فرهنگ عمومی باید به دنبال امیدآفرینی در استان باشد. 
 
او افزود: امروز جامعه ما شاهد یک جنگ نرم گسترده برای از بین بردن افکار و عقاید مردم است جبهه استکبار به واسطه گستردگی رسانه‌های خود و ضعف درونی کشور بر افکار و عزت نفس مردم تاثیر می‌گذارند. 
 
امام جمعه کرج گفت: امروز ما در کارزار جنگ نرم فرمانده‌ای مثل رهبر معظم انقلاب داریم که با گفتمان‌های مهمی به ما برای مقابله با تهاجم دشمن کمک می‌کند. امروز باید بیانات رهبر معظم انقلاب به عنوان چراغ راه همه دستگاه‌های متولی فرهنگ برای شکل دهی به نظام فرهنگی کشور قرار گیرد. هریک از عناصر فرهنگی باید وظایف و نقش‌های خود را بدانند و براساس نقشی که برای آن پیش بینی شده تلاش کند. 

او تاکید کرد: کار‌های فرهنگی ما باید نتیجه داشته باشد و پس از انجام برنامه‌های مختلف بتوانیم اثرگذاری آن را در بستر جامعه ببینیم.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.