البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

۹ دی درس عبرتی برای خائنان و دشمنان است

۹ دی درس عبرتی برای خائنان و دشمنان استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ آیت الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این شخصیت بزرگوار نه تنها الگوی زنان بلکه الگوی مردان نیز هست و اندیشه و سبک زندگی او برای همه دوران‌ها می‌تواند چراغ راه باشد همان گونه که مردم ایران در روز ۹ دی حماسه‌ای که آفریدند تاثیر گرفته از تربیت در مکتب فاطمی بود و توانستند دشمنان نظام راکه با همدستی خائنان داخلی سعی در تضعیف و تخریب اهداف انقلاب اسلامی ایران داشتند، ناکام بگذارند و حتی این حرکت موجب انسجام واتحاد بیشتر مردم شد. 

وی با بیان این که اقدام و عزم به موقع مردم با بصیرت و آگاه کشورمان در روز ۹ دی موجب یاس و ناامیدی دشمنان داخلی و خارجی شد، گفت: ۹ دی معجزه‌ای بود که توانست مردم را با وحدت و همدلی در کنار ولایت قرار دهد تا کشور از گزند ناملایمات در امان بماند. 

نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به اهمیت بزرگداشت روز ۹ دی گفت: روز ۹ دی و همچنین برخی اتفاقات دیگر در ماه دی موجب شده که این ماه را ماه بصیرت و آگاهی بدانیم و با گرامیداشت این روز‌ها آرمان‌ها و ارزش‌ها و همچنین مسیر و مقصد و شعار‌های انقلاب اسلامی فراموش نمی‌شود و همچنین دشمن در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام می‌ماند. 

وی افزود: از آن جایی که دشمن با ایجاد جنگ شناختی و ترکیبی و همچنین ترور و حذف شخصیتی به دنبال ضربه به آرمان‌های انقلاب اسلامی ست، بنابراین بصیرت افزایی در حال حاضر مهمتر از دیگر موضوعات در چله دوم انقلاب است. 

خطیب جمعه کرج با اشاره  به ایام سالروز ولادت حضرت زهرا (س) به ابعاد مختلف شخصیت حضرت فاطمه (س) و همچنین اهمیت اسلام به شان و شخصیت زنان در جامعه افزود: دین مبین اسلام از همان ابتدا برای زنان ارج و احترام قائل بود و به شخصیت زنان استقلال بخشیده بود برخلاف غربی‌ها که تا همین سال‌های نه چندان دور هیچ استقلال و حق رای برای زنان قائل نبودند، مثلا در غدیرخم که زنان با حضرت امیرالمومنین بیعت کردند یعنی این که به زنان حق انتخاب و رای در اسلام داده شده بود و زنان نقش موثری در مسائل اجتماعی داشته اند. 

آیت الله حسینی همدانی همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یکی شخصیت‌های مهم و بصیرت بخش معرفی کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی یک شیعه طراز در دوره غیبت بود که با فکر و اندیشه و سبک زندگی اش مکتبی را برای رهروان انقلاب اسلامی بنا نهاده است که در آن ایمان به خدا و بی اعتقادی به قدرت‌های سلطه گر موج می‌زند. او اهل تدبیر نظامی با اتکا به عظمت و قدرت الهی بود که توانست با انتقال تجربه نظامی و با استفاده از امکانات کشور‌های منطقه آن‌ها را در برابر استکبار جهانی قدرتمند کند و انقلاب اسلامی را به دیگر کشور‌ها صادر کند. دشمن اگرچه او را به شهادت رساند، اما راه او توسط دیگر رزمندگان از جمله شهید سید رضی موسوی ادامه پیدا کرد و دشمنان حتی نتوانستند وجود این شهید بزرگوار را تحمل کنند. شهادت سید رضی موسوی یعنی این که رژیم غاصب اسرائیل در غزه در حال جان کندن است و به یاری خدا در همان غزه نابود خواهد شد. 

وی افزود: رژیم غاصب اسرائیل بداند که انتقام این شهید بزرگوار گرفته خواهد شد و مقدمه انتقام همین اعلام انزجار مردم و شعار مرگ بر اسرائیل آن‌ها در برنامه‌های مختلف از جمله نماز جمعه است.

خطیب جمعه کرج در ادامه به افراد بصیرت بخش اشاره کرد وگفت: یکی از افراد با بصیرت مرحوم آیت اله مصباح یزدی است که نقش او در موضوعاتمختلف انقلاب تعیین کننده بوده است.
وی با اشاره به ابعاد شخصیتی این عالم افزود: دشمنان سعیکردند تا شخصیت او را ترور کنند چرا که حق می گفت، اهل بصیرت بود، دشمن شناس بود ومسائل زمانه را به خوبی می دانست.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.