البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

طرح تشدید نظارت بهداشتی همزبان عید سعید قربان در البرز

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، علیرضا رفیعی پور با اشاره به اینکه در عید قربان ۳۰ جایگاه عرضه دام و ۳۷ اکیپ ثابت و ١۵ اکیپ سیار، ۴۵ بازرس گوشت، ۴۰ دامپزشک به حال آماده باش بوده و ۳۰ ناظر ذبح شرعی در کنار ناظران بهداشتی بر ذبح شرعی نظارت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد این اکیپ‌ها در مناطق از پیش تعیین شده توسط شهرداری تمامی شهرستان‌های استان مستقر بوده و شهروندان به منظور اطمینان از سلامت دام قربانی و گوشت و آلایش دامی از خدمات بهداشتی این اکیپ‌ها به صورت رایگان بهره مند می‌شوند.

وی بیان کرد کشتارگاه‌های دام کلیه شهرستان‌های استان در روز عید قربان فعال بوده و آماده ارائه خدمات به شهروندان می‌باشند.

رفیعی پور با تاکید به اینکه با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و پیشگیری از این بیماری و دیگر بیماری‌های مشترک بین انسان و دام توصیه می‌شود ذبح دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی باشد و از شهروندان درخواست کرد به هنگام خرید گوشت قرمز به البرز نیوز بهداشتی دامپزشکی و نیز لیبل دامپزشکی دقت نموده و از خرید گوشت و آلایش دامی حاصل از کشتار غیر مجاز دام که در حاشیه شهرها و روستاها عرضه می‌شود. اجتناب نمایند.

ایشان در پایان افزود: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی البرز در روز عید قربان با شماره تماس ۳۲۷۳۷۱۷۹ و شماره تلفن ۳۲۷۷۶۰۲۹ اداره دامپزشکی شهرستان کرج و سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ از ساعت ۶ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر آماده ارائه هر گونه راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شهروندان محترم می‌باشد.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.