البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

مردم در انتخابات پیش رو انتخابی هوشیارانه خواهند داشت

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: در روزهایی که در آن قرار داریم باید به تمام جوانب، موضع گیری های خارجی و داخلی دقت شود.

وی بیان کرد: با اینکه ایران اسلامی به تمام تعهدات خود در توافق نامه پادمان پایبند بوده، راستی آزمایی را به آژانس داده، اما می‌بینیم که سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در شورای حکام آژانس انرژی هسته‌ای علیه ایران قطعنامه صادر می‌کنند.

وی یادآور شد: ایران اسلامی انرژی صلح آمیز هسته‌ای دارد و اجازه مداخله به هیچ کشوری را نمی‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه از مردم خواست تا مراقب تعریف‌های هدفمند از رئیس جمهور شهید باشند و گفت: اگر نگاهی به سال‌های گذشته داشته باشیم می‌بینیم همین افراد چیزی نمی‌گفتند و اکنون تکریم می‌کنند.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور آینده باید مانند آیت الله رئیسی فساد ستیز و مدیریت جهادی داشته باشد، بنابراین باید رفتار و گفتار افراد، منش و سوابق، رابطه با دولت رئیس جمهور شهید را مورد بررسی قرار داد، وقتی شاخصه‌ها به دست آمد انتخاب راحت تر می‌شود.

امام جمعه کرج در ادامه جامعه استوار را منوط به داشتن خانواده سالم دانست و افزود: باید برنامه ریزی ها و سیاست‌های کلان برای تحکیم بنیان خانواده باشد چراکه خانواده بستر رشد افراد سالم است.

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: امروزه متأسفانه ازدواج دچار انحرافاتی شده و جوانان به علل مختلف از ازدواج سر باز می‌زنند به طوری که سنت‌های غلطی که در عرف رواج یافته باید برداشته شود.

امام جمعه کرج در ادامه گفت: نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و باید برنامه سازی، تشویق در زمینه ازدواج داشته باشند چراکه یکی از علل بی رغبتی به ازدواج از بین رفتن انگیزه در بین جوانان بوده که بواسطه طلاق‌ها و خیانت‌ها است.

وی یادآور شد: اگر ازدواج در موقع خود نباشد سبب یاس و ناامیدی می‌شود و رهبر معظم انقلاب بر ازدواج آسان تاکید دارند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در بیشتر مواقع دختران و پسران آماده ازدواج هستند ولی خانواده‌ها سخت گیری دارند به هر جهت باید مراقب باشیم که خود سبب بروز مشکلات برای جامعه نشویم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حج عامل وحدت و قیام مسلمین است گفت: کشورهای اسلامی حج را طبق دستور اسلام انجام دهند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: دشمنان در تمام سرزمین‌های اسلامی با همکاری مستکبران در تلاش برای ضربه به پیکره اسلام هستند.

وی بیان کرد: هر جمعه اعلام برائت از مشرکان با فریاد مرگ بر آمریکا می‌شود چرا که امروز فلسطین نیاز به پشتیبانی دنیای اسلام دارد.

قطعی آب در استان البرز اطلاع رسانی شود

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به مراجعات مردمی در خصوص قطعی آب گفت: این مهم پیگیری شد ولی جواب محکمی نگرفتیم بنابراین اگر ناچار به قطعی آب به هر دلیلی هستید باید اطلاع رسانی شود.

وی اضافه کرد: اگر زمان قطعی آب طولانی بود منبعی از آب برای تأمین آب شرب مردم پیش بینی شود.

امام جمعه کرج در ادامه به مشکلات سگ‌های ولگرد در سطح استان البرز اشاره کرد و افزود: این سگ‌ها باید جمع آوری و عقیم سازی شوند، بنا بر گزارشی از مسؤولان بهداشت البرز سال گذشته ۳۷۰ هزار گزیدگی حیوانات داشتیم که ۷۵ درصد سگ گزیدگی بوده است.

ضرورت نظارت بر وضعیت مسکن و اجاره بها

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به فصل انتقال و جابجایی مستأجران اشاره کرد و افزود: فصل انتقال و جابجایی مستأجران آرام آرام می‌رسد اما قیمت‌ها بالا می‌رود.

وی تاکید کرد: بنگاه داران قیامت را درنظر بگیرند و صاحبخانه ها نیز همراهی لازم را داشته باشند.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن همراه با اجاره بها از سوی رئیس جمهور شهید به عنوان آخرین قانون ابلاغ شده گفت: این قانون به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده تا اجرا شود بنابراین در نقل و انتقالات دولت اجرای آن فراموش نشود.

وی ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) در پایان از نمازگزاران خواست تا چله‌های معنوی از اول ذی الحجه تا عاشورا و از عاشورا تا اربعین را به نیت امام حسین (ع) تا حضرت ولی عصر (عج الله) مدنظر قرار دهند.‌

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.