البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

نصب ۲۲ دستگاه کلرزن هیدرو مکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، حمیدرضا نامداری از نصب ۲۲ دستگاه کلرزن هیدرومکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز با هدف بهبود شرایط آبرسانی خبر داد و گفت: به کارگیری کلرزن هیدرومکانیکی (کوزه‌ای) در ۳۹ نقطه از تأسیسات روستاهای شهرهای آسارا و کوهسار در دستور کار قرار گرفته که تاکنون با نصب ۲۴ دستگاه، آثار مثبت جهاد آبرسانی روستایی بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب البرز افزود: هم اکنون در روستاهای آسارا و کوهسار بالغ بر ۶۰ درصد کلرزنی منابع آبی به روش کوزه‌ای صورت می‌گیرد.

وی با بیان پراکندگی و گستردگی روستاهای کوهستانی در شهرستان‌های کرج و ساوجبلاغ تصریح کرد: وضعیت توپوگرافی روستاهای آسارا و کوهسار به گونه‌ای است که خدمت رسانی به روستاها به راحتی انجام نمی‌شود چرا که دسترسی به روستاها امری بسیار دشوار است.

نامداری با بیان اینکه تأسیسات و منابع آبی در این روستاها در اماکنی مستقر است که فاقد انرژی برق است، ادامه داد: طی بررسی‌های صورت پذیرفته بهترین روش برای گندزدایی منابع آبی این روستاها کلرزنی به روش هیدرولیکی است زیرا منابع آبی در این منطقه تا حدودی غنی می‌باشد.

مدیرعامل آبفای البرز ضد ضربه بودن و مقاومت کلرزن های کوزه‌ای در برابر شکستگی، ضد سایش بودن، سهولت در باز و بسته شدن و نصب، توزیع و تزریق یکنواخت کلر، انحلال و مصرف کامل پرکلرین و کاهش تلفات آن، پاسخگویی به نوسانات مصرف (کاهش یا افزایش مصرف)، قابلیت تنظیم و کنترل مقدار تراوش و تزریق کلر بوسیله دو شیر کنترل، در بَر داشتن سیلیس مخصوص به مقدار لازم جهت مخلوط با پودر پرکلرین، دوجداره بودن و قابلیت تعدیل نوسانات غلظت در واحد زمان، کلر زنی در حالت هیدرواستاتیک براساس اسمز و در حالت هیدرو دینامیک بر اساس سرعت و فشار عمل را از مزایای این دستگاه یاد کرد.

وی اضافه کرد: تا پایان خرداد ماه سال جاری، تمام روستاهای واجد شرایط مجهز به کلرزن های هیدرومکانیکی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.