البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

ضرورت راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب در مراکز صنعتی البرز

به گزارش خبرآنلاین البرز؛ شهرام کرمی روز چهارشنبه اظهار کرد: از آنجا که نفوذ فاضلاب های صنعتی به لایه های زیرین زمین می تواند به سفره های زیر زمینی آسیب وارد کند بر این اساس باید تمام شهرکهای صنعتی به تصفیه خانه های پیشرفته فاضلاب مجهز شوند.

مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای البرز افزود: با توجه به حساسیت منابع آب زیر زمینی تمام شهرکهای صنعتی استان موظف به ساخت و راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی شده اند.

وی ادامه داد: انتظار می رود تمام صنایع دارای آلایندگی زیست محیطی استان اقدام به راه اندازی تصفیه خانه برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و آلودگی منابع آبی کنند.

کرمی گفت : اکنون سرازیر شدن فاضلاب های صنعتی به رودخانه شور ماهدشت یکی از مشکلات زیست محیطی در استان البرز است که باید برای مهار این مشکل اقدام اساسی شود.

وی بیان کرد: شرکت آب منطقه ای استان البرز به طور مستمر وضعیت کیفی آبهای زیر زمینی و سطحی استان را پایش و به دستگاههای مسوول گزارش می کند.

کرمی تاکید کرد: اکنون ۷۵ درصد آب شرب مردم البرز از سفره های زیر زمینی تامین می شود که سلامت این سفره ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی یادآور شد: در زمان حاضر منابع آلاینده سه شهرک صنعتی در شهرستان اشتهارد و شهرک صنعتی بهارستان کرج بیش از سایر مراکز صنعتی استان پایش می شوند تا از نفوذ فاضلاب های صنعتی به سفره های زیر زمینی جلوگیری به عمل آید.

استان البرز دارای سه هزارو۷۶۰ واحد تولیدی و صنعتی است ؛این استان ۱۳ شهرک صنعتی دولتی و خصوصی دارد.

فاضلاب صنعتی شهرک صنعتی اشتهارد یکی از معضلات زیست محیطی جنوب غربی استان البرز است که در جریان سفر ۱۷ آذرماه سال ۱۴۰۲ شهید آیت الله رئیسی و هیات دولت به استان برای مهار این آلاینده طرح هایی در دست اقدام قرار گرفت.

۴۶

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.