البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه هدف اصلی است

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، علی حجرگشت در اولین نشست شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی در سال جدید، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان، گفت: هدف از برگزاری نشست‌های شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی ریشه کن کردن بی‌سوادی در جامعه است.

وی افزود: در سال گذشته تمام جلسات شورای پشتیبانی استان در زمان خود تشکیل و مصوبات خوبی هم داشتیم و جا دارد از زحمات تمامی اعضا قدردانی کنیم، امسال نیز این انتظار می‌رود که تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان، در این خصوص تعامل و همکاری لازم را با نهضت سوادآموزی داشته باشند.

حجرگشت ادامه داد: در گام دوم نهضت سوادآموزی، شاهد حرکت این نهضت به سمت نهضتی مردمی هستیم؛ یعنی تمامی افراد جامعه می‌توانند با همکاری، همفکری، شناسایی، جذب و ترغیب افراد بی سواد و کم سواد در ریشه کنی بی سوادی سهیم باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، میانگین نرخ باسوادی استان از میانگین کشوری بالاست و کمتر از دو درصد افراد بی سواد و کم سواد وجود دارند که انتظار می‌رود با تعامل دستگاه‌های استان به ویژه فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این افراد شناسایی، جذب و آموزش داده شوند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.