البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

۹۰۰ بیماری مشترک بین انسان و دام با پدافند غیرعامل کنترل می‌ شود

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، علیرضا رفیعی پور پیش از ظهر دوشنبه در رزمایش ملی جهاد دامپزشکی که در شهرستان طالقان برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت جمعی از کارگزاران نظام با اشاره به اینکه امروز در این مراسم گرد هم آمده‌ایم تا به حوزه اقتصاد و سلامت و بهداشت عمومی جامعه کمک کنیم، گفت: ماهیت فعالیت سازمان دامپزشکی به حوزه پدافند غیرعامل بر می‌گردد.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از پدافند غیرعامل مبنی بر اینکه این نوع پدافند مانند گلبول سفید در کالبد انسان است، عنوان کرد: دامپزشکی گلبول سفید کالبد اقتصاد کشور و بهداشت و سلامت عمومی جامعه است که با پدافند غیرعامل ۹۰۰ بیماری مشترک بین انسان و دام را کنترل می‌کند تا جامعه انسانی به آنها مبتلا نشوند.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز با بیان اینکه سازمان دامپزشکی در حوزه مدیریت بحران مسوولیت‌هایی را به صورت مستقیم بر عهده دارد، مطرح کرد: در این رزمایش اکیپ‌های دامپزشکی اقدام به تزریق واکسن به دام‌ها می‌کنند تا مردم درگیر بیماری‌های مشترک خطرناک نشوند. جابجایی واکسن در دستان همکاران دامپزشکی برای حفظ سلامت و سرمایه دامی عامل خطری برای آنهاست.

رفیعی پور با تاکید بر اینکه ما باید مرزهای ایمنی بیماری‌های دامی را در حوزه حیات وحش و اهل مدیریت و کنترل کنیم، اظهار کرد: خرداد ماه زمان مبارزه و مقابله با این بیماری‌ها بوده و فعالیت‌های دامپزشکی پیش بینی شده است.

در این رزمایش فعالیت اکیپ‌های دامپزشکی در حوزه بیماری‌های خطرناک مشترک بین انسان و دام بوده و در کل وظیفه دامپزشکی پشتیبانی از تولید و سلامت مردم است.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.