البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

تمرکز مرکز پژوهش‌های شورای شهر در حوزه نظارتی و ترک فعل‌ها است

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، محمد اسدیان تمرکز مرکز پژوهش‌های شورای شهر را در حوزه نظارتی، ترک فعل‌ها، خشکاندن ریشه‌های فساد و انسداد گلوگاه‌های فسادزا دانست و مطرح کرد: امسال ۵۲ هفته کاری برای این مرکز برنامه ریزی شده است.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: رویکرد امسال مرکز پژوهش‌های شورای شهر کرج نظارتی است که به حوزه ۶ گانه شهری و حوزه نظارتی و ترک فعل‌ها می‌پردازد و آنها را به طور ویژه بررسی می‌کند.

وی به قانون نظام ارتقای سلامت اداری در مقابله با فساد اشاره و بیان کرد: یکی از موضوعات مورد بحث و بررسی، قانون نظام ارتقای سلامت اداری در مقابله با فساد اداری در مدیریت شهری است که دادستان به دستور رئیس دادگستری و بازرسی استان نیز به آن ورود کرده است.

اسدیان ادامه داد: در این راستا ۱۰۳ مصداق ترک فعل که منجر به تضییع حقوق عامه می‌شود در دستور کار دستگاه قضائی استان البرز قرار گرفته است. با اجرای این طرح یک هم افزایی بین مرکز پژوهش‌ها و دستگاه قضائی رقم خواهد خورد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم احیای حقوق عامه تاکید و خاطرنشان کرد: حفظ حقوق شهروندی، احیای حقوق عامه و رعایت عدالت و همچنین توسعه متوازن، انتظارات به حقی است که شهروندان از مدیریت شهری دارند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.