البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۵
X

دستگیری کلاهبردار و اعضای باند اسکیمر در البرز

به گزارش خبرآنلاین البرز ؛ پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ رسول جلیلیان روز دوشنبه اظهار کرد : شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت که در چند روز گذشته تعدادی سکه در برنامه دیوار برای فروش آگهی کرده بودم که یک نفر به بنده پیام داد و گفت پول به حسابت واریز می کنم و سکه ها را برایم بفرست که بنده برای او تعدادی سکه پس از واریز مبلغ با اسنپی که گرفته بود ارسال کردم.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص گردید متهم ابتدا با استفاده از سایت دیوار فروشندگان سکه و طلا را شناسایی می کرده است و سپس قربانیان بعدی خود را از طریق خیابان گردی و عکس برداری از شرکت ها و مغازه های که بر روی تابلو آنها شماره تلفن ثبت بود شناسایی کرده است.

وی توضیح داد: این کلاهبردار با تماس با نمایندگان آنها در شهرستانها، خود را جای نفر مدیر بالا دستی یا دست اندر کار معرفی و عنوان داشته یکی از اقوام به شهر شما در ایام نوروز سفر کرده و دچار تصادف شده و الان در بیمارستان منتظر عمل جراحی است و سقف انتقال من پر شده فقط شما رو بعنوان نمایندگی در آن شهر داشتیم که کمک کنید که قربانیان نیز فریب خورده و مبالغی که متهم عنوان نموده را به حساب اعلامی به ظاهر همراه شخص حادثه دیده فرضی واریز می کرده اند و پس از آن اقدام به بلاک کردن (قطع ارتباط) آنها کرده و بعد از آن اقدام به خرید سکه و طلا از سایت دیوار می نموده است .

وی اضافه کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته ، محل مخفیگاه و مسیرهای تردد متهم در کرج شناسایی و با هماهنگی انجام شده با مرجع محترم قضایی متهم طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی بدنی تعداد ۲ دستگاه گوشی تلفن همراه ، ارتکاب جرم ( گوشی – سیم کارت های فعال ) کشف و ضبط شد .

جلیلیان بیان کرد : تحقیقات لازم توسط کارشناسان این پلیس انجام که متهم در ابتدا به بزه ارتکابی خود اقرار و اعلام نمود تعداد افرادی که با آنها تماس گرفته و موفق به کلاهبرداری از آنها شده و ۱۰۰ نفر از سراسر کشور است

وی همچنین از دستگیری باند کلاهبرداری اسکیمر در این استان خبر داد و گفت : متهمان تحت عنوان سیگار فروش با مراجعه حضوری به سوپر مارکت ها اقدام به کپی کارت بانکی و در نهایت کلاهبرداری از آنها می کردند.

وی یادآورشد : متهمان بعنوان دستفروش ، به محل کسب شکات به بهانه فروش سیگار، مراجعه می کرده اند و در ازای فروش سیگار با علم به اینکه کارت بانکی صاحبان مغازه دارای گردش مالی مناسب است ، اقدام به کپی کارت های بانکی آنها در دستگاه پوز سیاری که مجهز به اسکیمر بوده است، می کردند و در ادامه با اعلام اینکه ، دستگاه پوز کار نمی کند وجه نقد از آنها دریافت و بلافاصله از محل خارج می شدند.

وی افزود: با اقدامات پلیسی محل مخفیگاه متهم اصلی در کرج مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اخذ دستور قضایی متهم دستگیر و در بازرسی از محل مخفیگاه وی، تجهیزات الکترونیکی و رایانه ای مرتبط با جرم از جمله دستگاه پوز مجهز به اسکیمر، کشف و ضبط شد و در ادامه سایر متهمین و اعضاء گروه که در این کلاهبرداری هم دست بودند نیز دستگیر شدند .

جلیلیان اظهار کرد : متهمان احتمالی با حضور در اقصی نقاط مختلف شهرهای تهران ، شهریار و تنکابن و رامسر نیز، با همین شیوه و شگرد، اقدام به کپی و برداشت از کارت های بانکی کسبه کرده بودند .

رییس پلیس فتا استان البرز خاطر نشان کرد: با بررسی تراکنش های برداشت از حساب شکات شهرهای مذکور مشخص شد متهمان با همین شیوه و شگرد اقدام به برداشت غیر مجاز مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال نموده اند.

وی از کاربران خواست قبل از واریز هرگونه وجهی به حساب بانکی احراز هویت نمایند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش گزارشات مردمی یا مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با پلیس فتا در میان بگذارند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.