البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
X

اراده مبارزه با بنگاه‌داری بانک‌ها را دارم

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، مصطفی سعیدی سیرایی ظهر دوشنبه در نشست پرسش و پاسخ با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز برگزار شد، گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات بسیار ایشان بر مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات و تلاش و جهاد تبیین همه اقشار در این زمینه، فلسفه اصلی حضور من در انتخابات خدمت به مردم در حد توان است.

وی مطرح کرد: در صورت راهیابی به مجلس و خدمتگزاری مردم کرج، فردیس، اشتهارد و بخش آسارا، تلاش می‌کنم عضوی از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی باشم، اگرچه سخت است اما تمام تلاش خود را در این زمینه به کار می‌گیرم زیرا بر اساس قانون و نظارت بر آن می‌توان در رفع مشکلات و معضلات حوزه استحفاظی تأثیرگذار بود.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم در حوزه‌های ملی و استانی را از جمله اولویت‌های خود دانست و بیان کرد: یکی از دلایلی که موجب شده مجلس به کارایی لازم نرسد، تعدد قوانین در کشور و عدم نظارت دقیق، صحیح و مستمر بر اجرای آنها توسط دستگاه‌های اجرایی است.

سعیدی سیرایی شفافیت را یکی از شرایط لازم برای نمایندگان مجلس دانست و با اشاره به اینکه اگر نماینده‌ای اعتقاد به این موضوع نداشته باشد نباید وارد این عرصه شود، مطرح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، کسب ثروت فی نفسه بد نیست، اگر از راه رانت باشد ایراد دارد، نامزد و نماینده مجلس باید به صورت شفاف ثروت، اموال و جایگاه شغلی خود را اعلام کند.

نماینده مجلس باید آرای خود را شفاف اعلام کند

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز ادامه داد: او همچنین باید آرای خود را نیز در مجلس به صورت شفاف اعلام کند و با مشورت، ادله و منطق به لوایح و طرح‌های مختلف رأی بدهد. نماینده باید در بین مردم حضور یابد و به صورت شفاف صحبت کند و ادله آرای مثبت و منفی خود را برای مردم تشریح کند.

وی در رابطه با اموال خود عنوان کرد: منزل مسکونی در آسیاب برجی که خود در آن ساکن هستم، دو دستگاه خودروی سواری سراتو و ۲۰۶، یک ملک پدری به مساحت حدود پنج هزار مترمربع در روستای سیرا که با دیگر وراث تقسیم می‌شود، یک قطعه زمین ۳۰۰ مترمربعی و یک قطعه زمین با کاربری تجاری به مساحت ۴۰۰ مترمربع در حسن آباد کرج دارایی‌های من هستند.

سعیدی سیرایی با اشاره به اینکه البته این زمین ۴۰۰ مترمربعی مشترکا بین من و خواهران و برادرانم تقسیم می‌شود زیرا به عنوان خانواده شهدا به ما واگذار شده است، در رابطه با فیلترینگ فضای مجازی خاطرنشان کرد: در هر جای دنیا استفاده از شبکه‌های مجازی با برنامه ریزی و شرایط خاصی انجام می‌شود و دسترسی‌های مختلفی برای سنین گوناگون وجود دارد.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز تصریح کرد: چون ما در فضای تهاجم فرهنگی قرار داریم، کارمان دشوار است، بنابراین باید برای استفاده مناسب از فضای مجازی برنامه ریزی و آن را مدیریت کنیم، اما در کنار آن توجه داشته باشیم که کسب و کار بزرگی که در این فضا ایجاد شده، منبع درآمد بسیاری از خانواده‌ها است.

بسیاری از قوانین کشور به روز نیستند

وی ادامه داد: نیاز نیست همه در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار باشند، کسب و کارهای نوین هم فرصت ایده آلی است که مردم می‌توانند از آن بهره مند شوند، بنابراین باید زمینه فعالیت این کسب و کارها نیز به خوبی فراهم باشد. پیش بینی برنامه‌های مشخص و مدون برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی بدون آسیب به کانون خانواده ضرورت دارد.

سعیدی سیرایی با اشاره به اینکه قوانین زیادی در کشور داریم اما بسیاری از آنها بروز نیستند، اضافه کرد: اولین طرحی که قصد دارم پس از ورود به مجلس آن را با مشارکت نخبگان پیگیری کنم همین موضوع است. در این راستا البرز ظرفیت‌های منابع انسانی توانمندی دارد که نمایندگان البرز می‌توانند با استفاده از آنها طرحی را برای اصلاح و ساختار قوانین تکراری و بروز نشده ارائه دهند.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز اضافه کرد: اگر این مشکل در مجلس شورای اسلامی حل شود، ۵۰ درصد مشکلات کشور مرتفع می‌شود. تعداد تبصره‌ها و آئین نامه‌ها از تعداد قوانین بیشتر هستند و به همین دلیل برخی قوانین به درستی اجرا نمی‌شود. آیا برخی قوانین قدیمی امروز با توجه به شرایط فعلی کاربرد دارند؟ مسلماً خیر.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، یکی از بزرگترین معضلات موجود که به یک دغدغه تبدیل شده، زمین‌های قولنامه ای هستند که باید تعیین تکلیف شوند. اگر بتوانیم برخی قوانین را اصلاح و قانون‌های مشابه و تکراری را حذف کنیم و به یک قانون واحد و جمع بندی برسیم، اقدام بزرگ و مثبتی برای ادامه مسیر پیش رو خواهد بود.

اصلی ترین کار یک نماینده در کنار مردم بودن است

سعیدی سیرایی اظهار کرد: نماینده مردم باید به نمایندگی از آنها مشکلات را پیگیری و حل کند، کسی می‌تواند این کار را انجام دهد که درد مردم را بداند، کسی این درد را می‌داند و درک می‌کند که در کنار مردم و با آنها باشد. مردم می‌توانند بهترین مشورت دهنده به نماینده باشند. زمانی که یک نماینده در کنار مردم باشد، متوجه می‌شود که قوانین تصویب شده کارایی دارند یا خیر.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز با بیان اینکه تلفیق و پیگیری راهکارهای ارائه شده توسط مردم با نظرات جریان نخبگان و عملیاتی کردن آنها توسط نماینده هنر و توانمندی اوست، مطرح کرد: مردم ما شریف و قانع هستند و شاید نتوانند مدیران انتصابی خود را ببینند اما توقع دارند مدیران انتخابی خود را ببینند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

وی اضافه کرد: زمانی که مردم با روی گشاده نماینده مواجه می‌شوند ۵۰ درصد توقع و خواسته‌های آنها کاهش می‌یابد و ضمن تأثیرگذاری موجب تقویت امید آنها نسبت به آینده و نظام می‌شود، در حقیقت اصلی ترین کار یک نماینده در کنار مردم بودن است. طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، کار را باید به مردم بسپاریم، بنابراین نمایندگان باید از مردم برای اجرای امور کمک بگیرند.

سعیدی سیرایی عنوان کرد: البرز استانی مهاجرپذیر محسوب می‌شود اما زیرساخت‌های آن متناسب با جمعیت رشد نکرده است که در این زمینه پیگیری‌های خوبی شده اما وضعیت هنوز مطلوب نیست. جلوگیری از مهاجرت امری دشوار است که باید برای آن برنامه ریزی کرد. در این راستا نگاه یک نماینده نباید فقط منطقه‌ای باشد، خوب است که ۵۰ درصد هم نگاه کشوری داشته باشد.

ضرورت خدمت رسانی به مردم به صورت متوازن

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز با بیان اینکه ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین نوار ساحلی و کمترین استفاده از آن را دارد، با تاکید بر ضرورت استفاده از این ظرفیت برای ایجاد شغل اظهار کرد: حرکت مردم به سمت استفاده از مسکن غیررسمی تبعات اجتماعی خاص خود را دارد و از این طریق زمین‌های قولنامه ای خرد و تبدیل به املاک قولنامه ای می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه باید فکری به حال زمین‌های قولنامه ای کنیم تا با پروانه احداث شوند، خاطرنشان کرد: ما باید در همه زمینه‌ها به صورت متوازن به مردم خدمات رسانی کنیم و تمرکزگرایی نداشته باشیم و همچنین امکانات را از مرکز به سمت حاشیه ببریم که بتوان مناطق را مدیریت کرد.

سعیدی سیرایی ترافیک را یکی از معضلات اصلی موجود و محصول کلانشهرها دانست و با اشاره به اینکه نمی‌توان آن را حذف کرد، بیان کرد: باید با گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی و سوق دادن مردم به سمت استفاده از آن ترافیک داخل شهر را مدیریت کنیم. در خارج از محدوده شهری نیز در صورت امکان می‌توان به سمت دو طبقه کردن اتوبان‌ها حرکت کرد.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز این اقدام را نیازمند کار کارشناسی و فنی دانست و خاطرنشان کرد: به منظور برون رفت از ترافیک خارج شهری، دو کنارگذر شمالی و جنوبی را باید احداث می‌کردیم که اولویت جنوبی بود اما کنارگذر شمالی احداث شد. با توجه به اینکه البرز محل گذر ۱۴ استان کشور است، باید ردیف‌های ملی به این پروژه‌ها اختصاص یابد.

احداث کنارگذر جنوبی در اولویت قرار گیرد

وی با تاکید بر اینکه باید احداث کنارگذر جنوبی را در اولویت قرار دهیم، با اشاره به مشکل کمربندی در شهرهای اقماری کرج بیان کرد: می‌توانیم با کار کارشناسی و مشورت با نخبگان برای احداث کمربندی برنامه ریزی کنیم که در این راستا احداث کمربندی ماهدشت و محمدشهر به سمت اشتهارد می‌تواند بر کاهش بخشی از بار ترافیکی مؤثر باشد.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز با اشاره به بنگاه داری بانک‌ها توضیح داد: یکی از ضعف‌هایی که در ادوار مختلف مجلس بوده و هست چه در حوزه استانی چه در حوزه ملی عدم نظارت است که در این راستا باید برای مبارزه با فساد اراده کنیم. با توجه به اینکه به صورت جمعی می‌توان با فساد مبارزه کرد باید اراده جمعی به وجود بیاید.

سعیدی سیرایی اظهار کرد: در صورت ورود به مجلس حتی اگر یک نفر هم باشم اراده مبارزه با فساد دستگاه‌های خاص مانند بانک‌هایی که بنگاه داری می‌کنند را دارم. برخی بانک‌ها از وظایف اصلی خود دور شده و بنگاه داری به اولویت اول آنها تبدیل می‌شود. در سال‌های پیش آنطور که باید و شاید با این موضوع مقابله نشده که یکی از اولویت‌های اساسی من خواهد بود.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.