البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

مجلس باید در حوزه قوانین معیشتی کار کند/ رد تجمل‌گرایی نمایندگان

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، میر ابراهیم صدیق ظهر شنبه در نشست پرسش و پاسخ با اصحاب رسانه که به میزبانی خبرگزاری البرز نیوز البرز برگزار شد، حوزه نمایندگی مجلس را بسیار مهم دانست و گفت: نمایندگان دوره‌های گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌اند و گاهی نقدهایی نیز وجود داشته است.

وی مطرح کرد: پایه انتخاباتی و افکار و دیدگاه‌های بنده از داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی اقتصادی است، به نظر می‌رسد اعضای مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های اقتصادی افکار خوبی داشتند اما به اجرا و عمل کمتر پرداخته شده است که این موضوع می‌تواند در برخی حوزه‌های انتخابیه بهتر و در برخی دیگر ضعیف‌تر باشد.

مالیات کارخانجات بزرگ باید به شهر محل استقرار آنها بازگردد

صدیق با اشاره به اینکه ایران از جمله کشورهای ثروتمند و دارای منابع بسیار است، بیان کرد: به تبع آن استان البرز و شهرستان کرج نیز دارای منابع بسیاری از جمله شهرک‌ها و لکه‌ها و مناطق صنعتی مختلف بوده که کمتر به آنها پرداخته شده است. فردی که ادعای نمایندگی این حوزه را دارد باید به این ظرفیت‌ها و بخش خصوصی بیشتر بها بدهد.

وی راه حل بسیاری از مسائل، معضلات و مشکلات شهری، استانی و کشوری را منابع اقتصادی دانست و با تاکید بر ضرورت اهمیت بیشتر به بخش خصوصی مطرح کرد: این بخش می‌تواند در حل مشکلات مردم مؤثر و کمک حال باشد. بر اساس قانون مالیات شرکت‌ها و کارخانجات صنعتی باید به شهر و استان محل استقرار آنها برگردد اما تاکنون انجام نشده است.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز با اشاره به اینکه باید با رجوع به قوانین موجود، نه وضع قانون جدید برای اجرای این مهم تلاش شود، در خصوص تقویت نقش نظارتی و تقنینی مجلس بیان کرد: ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین قوانین وضع شده را دارد و باید به دنبال اجرای قانون وضع شده اما اجرا نشده و ناقص اجرا شده باشیم.

نماینده مجلس با تجمل گرایی از رأی دهندگان جدا می‌شود

صدیق خاطرنشان کرد: در صورتی که فرد از نظر شرعی معتقد باشد که در محضر خداوند است، از نظر اخلاقی به مردم قول داده و نباید اقدامی خارج از قانون داشته باشد، قوانین موجود کافی هستند و باید در هر حوزه‌ای به صورت عام و خاص اجرا شوند. در این حوزه نباید تعارف داشته باشیم و در صورت عدم اجرا نحوه برخورد در قانون پیش بینی شده است.

وی در رابطه با تجمل گرایی در بین نمایندگان مجلس بیان کرد: نماینده مجلس باید بداند که نماینده چه قشر و جامعه‌ای است و در صورتی که دچار تجمل گرایی شود از جمع افراد رأی دهنده خود جدا می‌شود. جامعه می‌طلبد که نماینده از جمع افرادی باشد که به او رأی داده‌اند. نباید بین مردم و نماینده فاصله‌ای ایجاد شود.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز در خصوص تأثیر ارتباط سه قوا با یکدیگر و سایر دستگاه‌ها توضیح داد: اگر در بین قوای سه گانه، در هر حوزه‌ای همکاری، همراهی و تعاون وجود داشته باشد، شکوفایی و حس و حال خوب حاصل می‌شود و این همکاری و حال خوب به شهر، استان و کشور تعمیم پیدا می‌کند.

استفاده از مردم برای حل مشکلات

صدیق با بیان اینکه اگر هر یک از قوای سه گانه به هر دلیلی با یکدیگر زاویه پیدا کنند، دود آن به چشم مردم خواهد رفت، اظهار کرد: هدف من از کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی مسؤولیت پذیری و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و بازگرداندن اعتماد به مردم بود. ما باید با ارائه برنامه‌های خود موضوعات را در ذهن مردم روشن کنیم.

وی البرز را استانی مهاجر پذیر خواند و افزود: این شهر بستر خوبی برای پذیرش افرادی دارد که جزو نخبگان محله‌ها و شهرهای خود هستند که ابتدا باید این موضوع را بپذیریم و بعد بدانیم مهاجران از نخبگان هستند و سپس آنها را شناسایی و در حوزه‌های مختلف در قالب کمیته‌ها و کارگروه‌هایی از آنها برای رفع مشکلات استفاده کنیم.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز تصریح کرد: اگر نماینده‌ای معتقد باشد که رفع مشکلات به دست مردم انجام می‌شود، با بهره گیری از این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها می‌تواند به راه حل های قریب به اتفاق مشکلات دست یابد. از سوی دیگر باید از کاریکاتوریزه شدن شهر بپذیریم و اینگونه نباشد که در حوزه‌ای رشد کنیم و در حوزه دیگر اتفاق مثبتی رخ ندهد.

باید تلاش کنیم اعتماد به مردم بازگردد

صدیق مطرح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید از همه افرادی که برای آبادانی و قوی‌تر شدن ایران قوی پا به میدان گذاشته‌اند استفاده شود. بنده به شخصه مشاورپذیر هستم، به انتقادات و پیشنهادات گوش می‌دهم و از آنها استفاده می‌کنم. همچنین تخصص محور نیز هستم و اگر چیزی را بلد نباشم شجاعت اعلام آن را دارم.

وی ادامه داد: حوزه‌های شهری تخصصی هستند و باید کمیته‌ها و کارگروه‌هایی در زمینه‌های مختلف تشکیل شوند که مسائل و مشکلات و راه حل های آنها را احصا کنند. ما باید تلاش کنیم اعتماد به مردم بازگردد و بی تفاوتی از بین برود. اگر شهروندان نسبت به آبادانی شهر و استان و کشور بی تفاوت نباشند، می‌توانیم به راحتی به سمت ایران قوی گام برداریم.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز خاطرنشان کرد: این تعهد را به مردم می‌دهم که در صورت راه یابی به مجلس شورای اسلامی، گوشی شنوا و فکری باز و پذیرا داشته باشم و از نظرات و ایده‌های مشاوران برای آبادانی شهر و استان استفاده و به مردم نیز رجوع کنم زیرا نگاه من به نمایندگی مجلس، نگاه وکیل و موکل است.

موقت نشین ها به دائم نشین تبدیل نشوند

صدیق با اشاره به معضل حاشیه نشینی در استان البرز بیان کرد: من به موضوع مهاجرپذیری استان البرز منفی نگاه نمی‌کنم اما باید آن را بپذیریم تا بتوانیم راه حل مناسب بیابیم، سپس باید شناسایی کنیم و صحبت‌های مختلف و علت مشکل را بشنویم. برخی علل مانند وجود زندان‌ها مقطعی بودند که در حال رفع شدن هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید تدابیری نیز اتخاذ شود تا موقت نشین ها به دائم نشین تبدیل نشوند، اظهار کرد: بخشی از حاشیه نشینی ها هم به دلیل مشکلاتی از جمله گرانی مسکن و نداشتن آن است که در قانون اساسی بحث سرپناه وجود دارد و دولت‌های مختلف نیز طرح‌های متفاوتی برای آن داشتند اما اجرای آنها با مشکل مواجه شد و به خوبی پیش نرفت.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز عنوان کرد: اجرای طرح مسکن ملی جوانان با کمک بخش خصوصی تا حدودی می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد، بدین صورت که دولت زمین‌هایی را در اختیار تعاونی‌های ثبت شده قرار دهد و سازندگان بزرگ آنها را تحویل بگیرند و بسازند. در این راستا به دلیل ساخت انبوه هزینه‌ها کاهش می‌یابند.

ترافیک یک روزه ایجاد نشده که یک روزه حل شود

صدیق در رابطه با معضل ترافیک در استان البرز توضیح داد: در حوزه ترافیک باید از متخصصان امر کمک گرفته و صحبت‌های آنها شنیده شود. نماینده مجلس می‌تواند با استفاده از مدیران بومی آشنا به موضوعات خاص و شهری اقدامات منجر به نتایج مثبتی را انجام دهد اما ترافیک یک روزه ایجاد نشده که یک روزه حل شود.

وی با بیان اینکه با فرهنگ سازی و استفاده از امکانات عمومی و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم می‌توان به حل این مشکل کمک کرد، در خصوص حوزه آب نیز خاطرنشان کرد: کشور با کم آبی مواجه است اما استان البرز و شهرستان کرج بی آب نیست. دلیل مواجهه ما با مشکلات مختلف در این حوزه این است که مدیریت آب نداریم.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز ادامه داد: در این زمینه ساماندهی فاضلاب می‌تواند کمی به حل مشکل کمک کند. اگر حق آبه ای که برای کشاورزی استفاده می‌شود در زمینه شرب استفاده و فاضلاب نیز ساماندهی شود، کمی از مشکلات کاهش می‌یابد. از سوی دیگر حفر چاه نیز باید به صورت قانونمند انجام شود.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.