البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

بازگشایی رسمی پیست اسکی دیزین با حضور استاندار البرز

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، صبح شنبه طی مراسمی با حضور استاندار البرز، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج و جمعی از معاونان و مدیران، مجموعه فرهنگی ورزشی پیست بین المللی اسکی دیزین در بخش آسارا بازگشایی شد.

پیست دیزین از اواخر بهمن سال گذشته به دلیل استاندارد نبودن برخی تجهیزات تعطیل شده بود که با پیگیری‌های مجموعه استان و شهرستان به ویژه استاندار از دو هفته قبل با مجوز استاندارد و دستور مساعد دادستان بازگشایی شد و از امروز به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

با بازگشایی این پیست حدود ۹۰ درصد جوانان روستا که از طریق پیست امرار معاش دارند، مجدد فعالیت‌های ورزشی و آموزشی خود را از سر خواهند گرفت و این امر به اقتصاد روستا و اقتصاد بخش کمک شایانی خواهد کرد.

نکته حائز اهمیت این رویداد، واگذاری پیست اسکی دیزین پس از سال‌ها به خود اهالی و بومیان روستای ولایترود در قالب شرکت تعاونی توسعه روستایی ولایترود است که در امیدآفرینی روستاییان اثر مثبتی داشته است.

دسترسی به هتل‌های آزادی گچسر، مجتمع هتل‌های گاجره و در مجاورت پیست مجتمع هتل‌های دیزین زمینه ساز جذب گردشگران و علاقمندان به ورزش‌های زمستانی و تابستانی از سراسر نقاط به این منطقه توریستی است.

پیست بین المللی دیزین در کیلومتر ۷۵ جاده چالوس واقع شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری استان البرز و شهر کرج به شمار می‌رود. این پیست بین المللی دارای چهار خط تله کابین، سه خط تله سبز و تله اسکی و همه ساله میزبان ورزشکاران و گردشگران ملی از سراسر نقاط است.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.