البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
X

مشارکت در انتخابات مساوی با تأمین امنیت کشور است

محمد محسنی در گفت وگو با خبرنگار البرز نیوز با تاکید بر ضرورت انتخاب مناسب با اشاره به ویژگی‌های کاندیداهای انتخاباتی اصلح گفت: فردی که قرار است نمایندگی این مردم را در مجلس عهده دار شود، باید متعهد به مبانی اسلام و انقلاب، دارای تحصیلات عالیه بوده و یکی از تخصص‌های لازم برای عضویت در یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس را دارا باشد.

وی ادامه داد: وی همچنین باید فن بیان بالا داشته باشد، ملاحظات سیاسی را در بیان مشکلات و دادن رأی در نظر نگیرد، به اصل ولایت فقیه اعتقاد و التزام قلبی و عملی داشته و از سلامتی جسمانی و روانی برخوردار باشد، اشتهار به رفتارهای سو اجتماعی و رفتارهایی از این دست نداشته و تجمل گرا نباشد و خوی ساده زیستی داشته باشد.

محسنی با اشاره به تلاش دشمن برای عدم مشارکت در انتخابات مطرح کرد: وظیفه ما در قبال دسیسه‌های دشمن، تبیین مبانی و دستاوردهای انقلاب و قیاس آن با رژیم منحوس پهلوی، استقلال کشور در مواجهه با استکبار و کشورهای سلطه گر، فواید دموکراسی و مشارکت در تعیین سرنوشت و آینده کشور، تبیین منویات امامین انقلاب و توضیح مدیون بودن به شهدا و خانواده‌های مظلوم آنهاست.

وی اثبات صداقت و درستکاری مسؤولان، رسیدگی به امور روزانه مردم، رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی، تسهیل در امر ازدواج جوانان، تأمین مسکن و … را از جمله راهکارهای ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات دانست و اظهار کرد: رأی دادن از نظر امامین انقلاب و مراجع تقلید از اوجب واجبات است و به منظور حفظ جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

مشارکت پایین در انتخابات از امنیت اقتصادی و نظامی کشور می کاهد

دبیر معتمدان و پیشکسوتان انقلاب البرز خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که پایین بودن آمار مشارکت در انتخابات از امنیت اقتصادی و نظامی کشور به شدت می کاهد و در آن شرایط هیچ سرمایه گذار خارجی حاضر نخواهد شد در کشوری که مردم آن در انتخاب مسؤولان خود مشارکت پایینی دارند و به آینده کشورشان علاقه ندارند، سرمایه گذاری کند.

محسنی بیان کرد: از طرفی دشمن عصبانی، در صورت پایین بودن مشارکت، حمایت مردمی از حکومت را پایین می بیند و به صرافت جنگیدن و حمله نظامی می‌افتد. بنابراین در وهله اول مشارکت، مساوی با امنیت و در وهله دوم انتخاب کارگزار برای انجام امور جاری کشور است. باید بدانیم که حکومت در جمهوری اسلامی با رأی دادن مردم شکل می‌گیرد.

به گفته دبیر معتمدان و پیشکسوتان انقلاب البرز، تعیین رهبری به صورت غیرمستقیم توسط مردم از طریق انتخابات مجلس خبرگان و انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس با انتخاب مستقیم مردم انجام می‌شود، بنابراین عدم مشارکت در هر یک از انتخابات‌ها، یعنی شرکت نکردن در ساختار اجرایی و تقنینی کشور و این اوضاع فعلی را خراب‌تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اقوام مختلف با فرهنگ‌ها و سلایق مختلف در استان البرز با انتخاب افرادی نزدیک به مشخصات و مختصات موردنظر، می‌توانند در انتخاباتی پرشور، نقش آفرین باشند، اظهار کرد: برابر قانون اساسی، در کشور ما انتخاب سرنوشت بر عهده افراد گذارده شده و لذا عدم مشارکت به معنای عدم علاقه فرد به تعیین سرنوشت خود است.

محسنی گفت: بهبود اوضاع فعلی در گرو شرکت در انتخابات و انتخاب با مطالعه و بصیرت بوده و مشارکت در تعیین سرنوشت، بهتر از بی‌خیالی و سرخوردگی است. ایرانی مسلمان به حفظ حدود کشور، ایجاد امنیت برای حفظ حریم خانواده‌ها و جلوگیری از جنگ و تجاوز دشمن به سرزمین آبا و اجدادی خود، اعتقاد و ایمان دارد که برای رسیدن به این امتیازها فقط باید رأی داد و در صحنه باقی ماند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.