البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
X

دولت مکلف به ارایه برنامه ملی سازگاری با تغییرات اقلیمی شد

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، سمیه رفیعی صبح چهارشنبه در بازدید از غرفه استان البرز در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با اشاره به اهمیت پایداری سرزمین و شرایط محیط زیستی در پایداری سرمایه‌گذاری‌ها گفت: البرز استانی با ظرفیت‌های بسیار خوب اکولوژیکی است که باید این شرایط با سرمایه گذاری‌های منطبق محافظت شود.

وی با اشاره به استعدادهای بسیار خوب البرز در حوزه منابع طبیعی و کشاورزی افزود: جذابیت این استان برای سکونت و مهاجرت بسیار فراوان بوده و لازم است توسعه آن بر مبنای این ظرفیت‌ها انجام شود. بی‌ضابطه بودن و ویلاسازی‌های غیر مجاز در سال‌های اخیر موجب فشار مضاعف بر شبکه اکولوژیکی و جغرافیای استان البرز شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: این فشارها سبب شد تا بسیاری از ظرفیت‌های استان البرز از بین برود که می‌توانست زیرساخت سرمایه‌گذاری های بسیار بزرگی باشد. افسار گسیختگی که در ساخت و سازهای اخیر در البرز و برخی استقرارهای صنعتی به وجود آمده موجب شده ویژگی‌های استان از حالت اولیه خود خارج شود.

رفیعی بیان کرد: امروز استان البرز جزو کلانشهرهای با چالش‌ها بسیار زیاد محیط‌زیستی است که در حال حاضر می‌توان با هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت منطبق‌سازی اکولوژیک این منطقه را پایدارتر و رضایت مردم را جلب کرد. با بازدید امروز از غرفه گردشگری استان البرز مشخص شد که طرح‌هایی منطبق با ویژگی‌های استان البرز در حال اجراست.

وی با بیان اینکه اگر حکمرانی هوشمند آب با حضور مؤثر همه ذی‌نفعان انجام شود حکمرانی مطلوب خواهد بود و کشورداری مطلوبی خواهیم داشت، عنوان کرد: اکولوژیست‌ها می‌گویند ما یک کره زمین داریم و من می گویم ما یک ایران داریم و باید با همکاری یکدیگر بتوانیم برای پایداری این سرزمین تلاش کنیم.

رفیعی اظهار کرد: محیط زیست، موضوع بسیار مهمی است که در گذشته افراد توجهی به این موضوع نمی‌کردند و آن را یک مساله لوکس و فانتزی می‌دانستند اما امروز تبدیل به دغدغه شده است. تجربه ثابت کرده در جاهایی که وضعیت محیط زیست و سرمایه‌های طبیعی کشور به خوبی حفظ نشده است حتی سرمایه گذاری‌های اقتصادی هم نتوانستند پایدار بمانند.

وی اشاره به یکی از موارد برنامه هفتم که مرتبط با موضوع تغییرات اقلیمی است افزود: دولت را مکلف کردیم در حوزه تغییرات اقلیمی هر چه سریع‌تر، برنامه ملی سازگاری با تغیرات اقلیمی را ارائه کند. انتظار داریم دولت با حل کردن بسیاری از مشکلات، محیط زیست کشور را بهبود ببخشد. ما برای پایداری سرزمین و سرمایه گذاری‌ها تلاش خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.