البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

کشف ۳۷۵ کیلوگرم موادمخدر در البرز/ ۴ قاچاقچی دستگیر شدند

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، سردار حمید هداوند پیش از ظهر سه شنبه در نمایشگاه کشفیات پلیس مبارزه با موادمخدر استان البرز که در ساختمان این پلیس برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از برخورد جدی پلیس با تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر و افرادی که آسایش مردم را سلب می‌کنند، خبر داد.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای انواع مواد سنتی و صنعتی را در اختیار افراد قرار می‌دهند و به آنها آسیب می‌زنند، یکی از وظایف اصلی و خاص پلیس را مبارزه با مواد افیونی دانست و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۱ تن و ۶۳۱ تن انواع موادمخدر کشف شده که از این میزان، حدود هشت تن تریاک بوده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی کشف هروئین، شیشه و مرفین، از انهدام یک باند تهیه، تحمل و توزیع موادمخدر خبر داد و عنوان کرد: در مأموریت اخیر چهار نفر قاچاقچی دستگیر و ۳۵۰ کیلوگرم شیشه، ۲۱ کیلوگرم مرفین و پنج کیلوگرم تریاک، یک دستگاه کامیون سنگین که مواد مخدر در آن جاساز شده بود و دو دستگاه خودروی سواری از آنها کشف شد.

سردار هداوند ارزش این محموله که از شرق کشور وارد شده بود را حدود ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و از اجرای مرحله پنجم طرح آرامش در شهر به منظور برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در دهه مبارک فجر خبر داد.

به گفته وی، در این مدت حدود ۵۸۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف، ۱۱۰ نفر قاچاقچی و خرده فروش دستگیر و ۶۵۰ معتاد متجاهر نیز جمع آوری و تحویل اردوگاه‌های مربوطه شدند. با توجه به اجرای پنج مرحله طرح آرامش در شهر در نیمه دوم سال جاری، جمع آوری معتادان متجاهر در استان البرز نسبت به سال گذشته حدود ۱۷۰ درصد افزایش داشته است.

سردار هداوند با اشاره به انهدام ۳۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در طول چند ماه اخیر و رشد ۲۲ درصدی در این زمینه افزود: در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ هزار و ۵۷۶ نفر قاچاقچی و خرده فروش دستگیر و ۹ هزار و ۱۰۳ معتاد متجاهر جمع آوری شده‌اند که در زمینه دستگیری قاچاقچیان ۱۳ درصد و در زمینه جمع آوری معتادان ۱۷۰ درصد رشد داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان البرز ضمن قدردانی از همکاران انتظامی اعلام کرد: از همشهریان تقاضا می‌شود در صورت مشاهده موردی مشکوک در این زمینه حتماً پلیس را در جریان قرار دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود. امید است بتوانیم با انجام چنین اقداماتی به صورت مستمر، جامعه را از موادمخدر پاکسازی کنیم.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.