البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

سانسور و سکوت نمی‌تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، یحیی رمضانی بعدازظهر پنج شنبه در آئین میهمانی لاله‌ها که در امامزاده محمد (ع) کرج برگزار شد، ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز برانگیخته شدن بهترین مخلوق خداوند با اشاره به جنگ شناختی دشمن گفت: در این جنگ شناخت انسان‌ها هدف دشمن قرار می‌گیرد، بدون اینکه کوچک‌تری لطمه‌ای به بدن آنها وارد شود.

وی با اشاره به اینکه جنگ شناختی یک جنگ موریانه‌ای و شکل تکامل یافته و پیشرفته جنگ نرم است، عنوان کرد: اثرات این جنگ از طریق منابع اطلاعاتی و رسانه‌های اجتماعی و شبکه اینترنت به صورت استراتژیک گسترش می‌یابد. در این جنگ یکی از اهداف دشمن از بین بردن اعتماد جامعه نسبت به حاکمیت و نابودی سرمایه‌ها و نیروهای اجتماعی است.

فرماندار ویژه شهرستان کرج روش عملی در نبرد شناختی را مشروعیت زدایی، اعتبار زدایی، اعتماد زدایی، قداست زدایی، ناامید سازی جامعه و ناکارآمدی مسائل روز عنوان و بیان کرد: برخی افرادی که گرفتار جنگ شناختی شده‌اند، تا چندی پیش به شدت به اعتقادات خود پایبند بودند اما اکنون آنها را خرافات تلقی کرده و به بسیاری از مسائل بدبینانه نگاه می‌کنند.

رمضانی با اشاره به یارگیری دشمن در عرصه جنگ شناختی و با تاکید بر ضرورت هوشیاری در این زمینه مطرح کرد: دشمن در این جنگ تلاش می‌کند چهره ظهور حضرت مهدی (عج) را وارونه جلوه دهد و در این مسیر از ابزارهای مختلف و خاصی استفاده می‌کند. در چنین جنگی اعتقادات، نگرش‌ها و رفتار نخبگان و عامه مردم مورد هجمه قرار گرفته و می‌گیرد.

وی از بین بردن سرمایه‌های اجتماعی و معنوی نظام با مستندسازی پیچیده و حیله‌های رسانه‌ای، زیر سوال بردن زیرساخت‌های فکری و مذهبی نظام و مواجه کردن اعتقادات گذشته مخاطبان با تردید را از دیگر اقدامات دشمن در این جنگ برشمرد و افزود: تغییر باورهای نظام اسلامی یکی از کار ویژه‌های اصلی جنگ ادراکی و شناختی است.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه تغییر در باور به اسلام و کارآمدی نظام و ایجاد یاس و ناامیدی از دیگر اهداف دشمن در این جنگ است، اظهار کرد: اسلحه دشمن در جنگ شناختی اطلاعات و ابزارهای اطلاعاتی همچون فضای سایبری و تلویزیونی و ابزارهای پیچیده فناورانه است، آن هم با کمک اطلاعاتی که توسط نشخوارکنندگان دشمن در داخل و خارج تزریق می‌شود.

رقابت ۳۷۰ نفر برای دو کرسی نمایندگی مجلس در کرج

رمضانی خاطرنشان کرد: در این جنگ ما باید با کمک اسلحه اطلاعاتی جامعه به جنگ با دشمن برویم، در این عرصه سانسور و سکوت نمی‌تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد، جنگ شناختی می‌تواند بی نهایت کنشگر و سناریو داشته باشد؛ در چنین شرایطی باید مراقب فرزندان و خانواده‌های خود باشیم که گرفتار این جنگ نشوند و در لشکر دشمن قرار نگیرند.

وی مطرح کرد: روش مقابله با جنگ شناختی دشمن هم آفندی و هم پدافندی است که در این عرصه باید سواد رسانه‌ای مردم و مسؤولین افزایش یابد، در غیر این صورت به عنوان یک فرد بی سواد در لشکر دشمن قرار خواهند گرفت. دومین راه مقابله با این جنگ، استمرار راه شهدا و عمل به درس آنان یعنی مجاهدت، ایستادگی و مقاومت است.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با تاکید بر اینکه باید رویه مقاومت، ایثار و شهادت به روش هنرمندانه به دولت ظهور متصل شود، از افتتاح یک هزار و ۴۵۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان در این شهر خبر داد و مطرح کرد: دغدغه رهبر معظم انقلاب حضور حداکثری در انتخابات است و در این راستا چهار راهبرد را اعلام کرده‌اند.

رمضانی با تاکید بر اینکه در این راستا باید رقابت واقعی، مشارکت قوی، سلامت حقیقی و امنیت کامل انجام شود، خاطرنشان کرد: ما در این مکان مقدس قسم یاد می‌کنیم که با حضور حداکثری خود پای صندوق‌های رأی، نگذاریم خواب دشمن تعبیر شود. در شهر کرج ۳۷۰ نفر برای دو کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

فرماندار ویژه شهرستان کرج اضافه کرد: برای هر کرسی نمایندگی مجلس ۱۸۵ نفر با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند. ۷۴۱ شعبه اخذ رأی نیز پیش بینی شده و آماده‌ایم در روز ۱۱ اسفند ماه هر یک نفر ۱۰ نفر رأی دهنده را پای صندوق‌های رأی بکشانیم. در این راستا شعار ما «۱۱ اسفند روز جمعه، البرز تعطیل نخواهد بود» است.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.