البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

بیمه تکمیلی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان کلید خورد

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، فواد محمدی صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک دهه فجر گفت: از ابتدای تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکنون حدود ۲۱ هزار نفر در استان البرز تحت پوشش قرار گرفته‌اند که از این تعداد ۸ هزار و ۳۰۰ نفر بیمه شده فعال هستند و مابقی این بیمه را رها کرده‌اند.

وی این موضوع را زنگ هشداری دانست برای اینکه باید پایداری صندوق حفظ شود و با بیان اینکه در صورت قطع ارتباط بیمه شدگان، امکان ارائه خدمات به آنها وجود دارد، عنوان کرد: از حدود ۲۱ هزار نفر بیمه شده، ۵۲۰ نفر مستمری فوتی و ۲۶۰ نفر حقوق سالمندی دریافت کرده، ۲۸۷ نفر از خدمات بازنشستگی پیش از موعد و ۴۱ نفر نیز از خدمات از کارافتادگی استفاده می‌کنند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز با تاکید بر ضرورت تلاش برای پایداری و توسعه این صندوق به منظور تداوم پرداخت حق بیمه افراد تحت پوشش بیان کرد: بر اساس آمار دریافت شده از استانداری البرز، جامعه هدف مشمول این بیمه در البرز ۱۷۵ هزار نفر هستند که برای تحت پوشش قرار گرفتن آنها، خدمات صندوق باید به خوبی اطلاع رسانی شود.

محمدی با اشاره به اینکه ۷ هزار و ۷۲۲ نفر از بیمه شدگان این صندوق بانوان هستند که از این تعداد ۳ هزار و ۹۱۱ نفر پس از مدتی بیمه را رها کرده‌اند، مطرح کرد: ۱۷ کارگزاری فعال در سطح استان البرز در حال فعالیت هستند که وظیفه بیمه کردن مردم را بر عهده دارند و سیاست صندوق بیمه اجتماعی این است که اقدامات و فعالیت‌ها در این کارگزاری‌ها برون سپاری شوند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز خدمات این صندوق بیمه را شامل از کارافتادگی، بازنشستگی، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای دانست و اظهار کرد: به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، موضوع بیمه تکمیلی مستمری بگیران کلید خورده و در این چند روز بیمه شدگان می‌توانند به صورت اختیاری از خدمات این بیمه استفاده کنند.

مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی، ۱۱ برابر حق بیمه پرداختی را دریافت می‌کنند

وی از اعطای تسهیلات صفر درصد و بدون ضامن به مستمری بگیران خبر داد و خاطرنشان کرد: چشم انداز صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این است که در سال ۱۴۰۵ به برترین صندوق تبدیل شود که در این راستا عزم مدیریت ارشد و معاونان صندوق جزم شده است. این صندوق از نظر پایداری شرایط خوبی دارد و سرمایه گذاری‌های هوشمندانه انجام شده است.

محمدی با اشاره به خرید بخشی از سهام شرکت‌ها به منظور پرداخت تعهدات مردم در اسرع وقت بیان کرد: مأموریت و شیرازه اصلی کار این صندوق گسترش عدالت اجتماعی در بین مردم است زیرا هرچه این قدرت نفوذ بالاتر باشد، آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابند و مردم محتاج نهادهای حمایتی نمی‌شوند و شانیت و کرامت آنها حفظ می‌شود. شفافیت در پاسخگویی دیگر مأموریت این صندوق است.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز عنوان کرد: بیمه شدگان برای مستمری ۱۴ برابر حق بیمه‌ای که به صورت سالانه توسط آنها پرداخت می‌شود را دریافت می‌کنند، در حالی که در سایر صندوق‌ها این میزان هفت و نیم برابر بوده و این موضوع ناشی از آن است که دولت دو سوم حق بیمه افراد را به عنوان کمکی به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت می‌کند.

وی بیان کرد: اگر بیمه شده‌ای کمتر از یک سال سابقه پرداخت داشته باشد و بر اثر بیماری فوت کند، مشمول دریافت مستمری نمی‌شود، اما در صورتی که بر اثر حادثه ناشی از کار جان خود را از دست بدهد و بیش از یک سال سابقه داشته باشد، مشمول دریافت خدمات می‌شود. ماهیت صندوق بیمه اجتماعی اختیاری است که اگر مانند تأمین اجتماعی اجباری بود، آمار عضو شدگان بیش از این بود.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.