البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

پیش بینی رگبارهای ساعتی برف در البرز/ خطر سقوط بهمن و ریزش سنگ

آرش بهاروند احمدی در گفت وگو با خبرنگار البرز نیوز در خصوص وضعیت آب و هوای استان البرز با محوریت کرج گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر موج ناپایدار و ضعیف از استان البرز طی امروز تا فردا سه شنبه است که به موجب آن در بعضی ساعات وزش باد شدید و به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی مه آلودگی، رگبارهای ساعتی برف، سقوط بهمن و ریزش سنگ را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز دوشنبه آسمان نیمه ابری تا ابری همراه با نقاط مه آلود در پاره‌ای نقاط است و احتمال بارش خفیف در بعضی ساعات وجود دارد، عنوان کرد: فردا سه شنبه نیز آسمان ابری همراه با مه آلودگی در صبح، احتمال بارش در پاره‌ای نقاط و وزش باد شدید در بعضی ساعات است و برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه آسمانی صاف همراه با یخبندان صبحگاهی و برای جمعه آسمانی قسمتی تا نیمه ابری پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه طبق هشدار سطح نارنجی، همچنان خطر سقوط بهمن و ریزش سنگ و لغزندگی سطح جاده در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان وجود دارد، اظهار کرد: رگبار ساعتی برف، مه آلودگی، یخبندان فراگیر و وزش باد شدید نوع مخاطره موجود و سقوط بهمن و ریزش سنگ، اختلال تردد در معابر، کاهش دید و لغزندگی در سطح جاده‌ها اثرهای آن هستند.

بهاروند احمدی با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف نهاده‌های انرژی عنوان کرد: از هرگونه عملیات بتن ریزی مطابق با آئین نامه بتن در دمای زیر پنج درجه سانتیگراد و با ماندگاری بیش از ۱۲ ساعت خودداری و با تدابیر احتیاطی مطابق با آئین نامه انجام شود. همچنین مسافران حین تردد در جاده‌های کوهستانی، تجهیزات زمستانی و وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.