البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

هنوز رگه‌هایی از سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش مشاهده می‌شود

به گزارش خبرگزاری البرز نیوز، علیرضا عباسی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی فردیس ضمن تبریک دهه فجر گفت: در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حاکمیت یک وظیفه و مردم نیز یک وظیفه دارند که باید در راستای آن حرکت کنند. در بخش حاکمیتی تربیت و جذب نیروی انسانی باورمند، شایسته و دغدغه دار در اولویت است اما در این حوزه کوتاهی‌هایی داشته‌ایم.

وی افزود: در گذشته دولت‌هایی بر سر کار بودند که اعتقاد داشتند نباید به زور مردم را به بهشت بفرستیم در صورتی که در بخش‌هایی از بیانیه گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند حکومت‌ها و کارگزاران باید اجازه ندهند جهنمی‌ها مردم را با زور و فریب جهنمی کنند، بنابراین وظیفه مسؤولان و کارگزاران است که بستر بهشت رفتن مردم را فراهم و بستر جهنمی شدن افراد را جمع کنند.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنای سند ۲۰۳۰ بر هویت زدایی از دانش آموزان و حذف فرهنگ ایثار و شهادت از سیستم آموزش و پرورش کشور بوده و هست و هنوز رگه‌هایی از آن در سیستم آموزش و پرورش کشور مشاهده می‌شود.

عباسی عنوان کرد: به منظور احیا و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت باید این زمینه‌ها و بسترهای مخرب را جمع و فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی و الگوهای ملی در عرصه‌های مختلف جهاد از جمله نظامی، اقتصادی، علمی و فرهنگی را جایگزین آن کرد.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته و تبعات آنکه در آموزش و پرورش اتفاق افتاد و موجب ایجاد مشکل شده بود، مطرح کرد: این موضوع نشانگر این است که عده‌ای در گذشته علاوه بر قصور، تقصیر هم دارند و نه تنها برای حل آن گامی برنداشتند بلکه در سیستم تعلیم و تربیت ما مشکل سازی هم کردند که باید پاسخگو باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان البرز بیان کرد: با این حال اقدامات خوبی در این دوره در آموزش و پرورش خصوصاً در زمینه جذب نیروی انسانی انجام شده که باید استمرار داشته باشد که اگر این امر محقق نشود مطمئناً در این زمینه پیشرفتی نخواهیم داشت.

به گفته نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، وظیفه مسؤولان این است که در تربیت و جذب نیروی انسانی و انتصابات دقت نظر داشته باشند و افرادی را انتخاب کنند که از اعماق وجود به مقوله فرهنگ ایثار و شهادت، اخلاص، ایمان و اخلاق التزام عملی و نظری داشته باشند.

عباسی با اشاره به ضرورت پیاده سازی برش دستگاهی، استانی و شهرستانی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب و شعار سال گفت: رهبری تاکید دارند که باید ایمان و امید را در مردم تقویت کنیم و بستر آن کارگزاران، فضاها، ادارات و شهرهایی هستند که مسؤولان در آن حضور دارند. ما نیز در مجلس تلاش داشته و داریم که در این راستا حرکت کنیم.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.