البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
X

ایثار و از خودگذشتگی شالوده ملت ایران است

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، سلیمان رستمیان پیش از ظهر دوشنبه در همایش تجلیل از منتخبان جشنواره‌ها و رویدادهای علمی و حمایت از آثار نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر البرز ضمن تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: هدف از برگزاری این مراسم تجلیل و تکریم از سرآمدان و نخبگان اهل قلم، هنر و علم است. حاضران، جمع خاصی هستند که توانایی‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف علمی، فکری و فرهنگی دارند.

وی تکریم و تجلیل از این افراد را تجلیل از علم، فناوری، ارزشمندی و توانمندی آنها دانست و با تاکید بر ضرورت تلاش همه مسؤولان در این زمینه بیان کرد: امید است با تعاون و ارتباط سرآمدان و نخبگان با بنیاد شهید و امور ایثارگران، در راستای توسعه فردی و پیشبرد فعالیت‌های آنها حمایت‌های لازم به عمل آید و بتوانیم گامی مؤثر در جهت توسعه فردی و ارتقای جایگاه فکری آنها برداریم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به انتظارات این جامعه از مجموعه بنیاد شهید و برخی انتقادات آنها تصریح کرد: بنیاد شهید در این زمینه با محدودیت‌هایی مواجه بوده و اصلی ترین مأموریت آن تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تبلیغ آثار آنها و تکریم خانواده‌های شهیدان، ابزاری برای تحقق این هدف است.

رستمیان با بیان اینکه جریان فرهنگی حاکم بر کشور که همان تشیع بوده داعیه دار حرکتی از جریان عاشورا تاکنون است، بیان کرد: امام خمینی (ره) با توانمندی فکری و علمی و اندیشه ناب توانست انقلابی را در جهان به پیروزی برساند که مشابه آن در دنیا وجود ندارد و دوام و قوام این انقلاب نیز به میزان تحقق آرمان‌های امام راحل و شهدا بستگی دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش در این زمینه اضافه کرد: آنچه که امروز داریم و به آن می‌بالیم و موجب مجد، عظمت و قدرت ما شده، مدیون ایثار و از خودگذشتگی و مجاهدتی است که خمیر مایه و شالوده ملت ایران است و توسط شهدا و ایثارگران انجام شده و معتقد هستیم که جهت گیری اندیشه سیاسی ما پرهزینه ترین جهت گیری اندیشه سیاسی در جهان است.

انقلاب اسلامی؛ تنها انقلابی که از بطن مردم و مساجد برخاست

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز افزود: بی شک کسانی که به هر قیمتی منافع مالی خود را دنبال می‌کنند، با این تفکر و اندیشه مخالف هستند. بهترین جوانان و نوجوانان کشور ما از پشت میزهای دانشگاه‌ها، مدارس و دبیرستان‌ها برخاستند و با اعزام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در برابر دشمن قرار گرفتند و به نبرد پرداختند و بعضاً جان شیرین خود را نیز فدا کردند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است در این مسیر فعالیت کنیم، باید از بسیاری از عافیت طلبی‌های خود بگذریم یا با مطالعه و شناخت این موضوع را پذیرفته باشیم اما امروز شاهد یک سطحی نگری به ویژه در فضای مجازی هستیم و بسیاری از اقداماتی که در گذشته ارزش محسوب می شده این روزها بدون هیچ توجیه اساسی و ریشه دار و دلیل منطقی و علمی زیر سوال می‌رود.

رستمیان با بیان اینکه همه کسانی که در این نظام کار می‌کنند، با فساد و اینگونه مسائل مخالف هستند و این موارد را تأیید نمی‌کنند، افزود: اما بعضاً به دلیل ورود جریان نفوذ برخی موضوعات زیر سوال می‌روند اما ما باید اصل موضوع را دریابیم که شهدا و ایثارگران برای یک آرمان مقدس به نبرد با دشمن پرداختن و هزینه‌های بسیاری نیز در این مسیر داده‌ایم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز مطرح کرد: مسؤولیت کسانی که دستی بر قلم، علم، اندیشه و نوآوری دارند این است که این مسائل و موضوعات را به صورت ریشه‌ای از نظر علمی و با شناخت کافی بررسی کنند و تحت تأثیر جو جریان حاکم بر جامعه قرار نگیرند. انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی به شمار می‌رود که از بطن مردم و مساجد برخاست و متولیان آن منفعت مادی برای خود پیش بینی نکرده بودند.

وی با بیان اینکه در شرایط امروز که با گذر زمان، نوع نگاه و رفتار و افکار نسل‌های جدید در حال تغییر است، مسؤولیت شما بسیار سنگین می‌شود، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی به انتخابات، تلاش دشمن بر آن است که این رویداد سیاسی کمرنگ شود و مشارکت‌ها کاهش یابد اما هر یک از ما در هر جایگاهی که هستیم باید برای ترغیب مردم و افزایش مشارکت آنها تلاش کنیم.

گفتنی است این مراسم پیش از ظهر دوشنبه با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان البرز، منتخبان جشنواره رویش ملی دانش آموزی مدارس شاهد تحت عنوان من می‌نویسم، جشنواره شهید پیشرفت، جشنواره رویش، چهارمین رویداد استارت آپی استان و نیز داوران رویدادها و جشنواره‌ها و حمایت از دستاوردهای نخبگان شاهد و ایثارگر شامل کتب و مقالات علمی برگزار شد.

در حاشیه این مراسم تفاهم نامه همکاری بین دو دستگاه در حوزه حمایت از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر به امضای طرفین رسید.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.