البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

افزایش بیش از ۲ برابری ناوگان حمل و نقل عمومی کرج

علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگار البرز نیوز با اشاره به اینکه اولویت مدیریت شهری در کنترل ترافیک برای شهروندانی است که از حمل و نقل عمومی در سطح شهر استفاده می‌کنند گفت: بیش از دو برابر ظرفیت موجود اتوبوس در سطح شهر، خریداری شده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: موجودی دستگاه‌های فعال ناوگان سازمان حمل و نقل بار و مسافر در سال جاری ۱۳۶ دستگاه بود که با حمایت و تلاش‌های پارلمان مدیریت شهری طی یک سال ۱۵۳ دستگاه اتوبوس از طریق یارانه دولت، اوراق و منابع شهرداری خریداری شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج استفاده از ناوگان حمل و نقل پاک و سبز را در کاهش آلودگی ضروری دانست و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۹ دستگاه به شهرداری کرج تحویل و ۵۳ دستگاه اتوبوس نیز بهسازی شده و آماده بهره برداری است.

رحیمی اظهار کرد: از مجموع دستگاه‌های اتوبوس خریداری شده ۴۰ دستگاه برقی هستند و قرار است در خط ویژه اتوبوس (میدان حصارک-پایانه شهید سلطانی) به کار گرفته شوند و به عنوان ستون فقرات حمل و نقل عمومی در سطح شهر ایفای نقش کنند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: تا پایان سال جاری حدود ۱۰۰ دستگاه به چرخه خدمات اضافه می‌شود که به حداقل ۲۰۰ راننده پایه یکم نیاز داریم که فراخوان آن نیز در حال انجام است.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.