البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

۳ هزار هکتار از مساحت البرز را بافت فرسوده تشکیل داده است

۳ هزار هکتار از مساحت البرز را بافت فرسوده تشکیل داده است
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ استاندار البرز گفت: با توجه به مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته در بیش از ۳ هزار هکتار بافت فرسوده استان از ۶۳ هزار پلاک شناسایی شده،۴۰ هزار پلاک دارای سازه ناپایدار هستند که باید توسط شهرداری‌ها مورد پیگیری و نوسازی قرار گیرد.
مجتبی عبداللهی گفت: باید با جلب مشارکت مردم نسبت به نوسازی بافت‌های فرسوده با هدف تولید مسکن و پیشگیری از مخاطرات ناشی از بحران ها، جلوگیری کنیم.
وی افزود: با تحقق اهداف بازآفرینی شهری علاوه بر نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری، پیشگیری از بحران‌ها بواسطه ناایمن بودن سازه، حل بسیاری از معضلات اجتماعی و زیباسازی محله‌ها را خواهیم داشت. 
استاندار البرز گفت: شهرداری‌ها با تبیین گری و اطلاع رسانی در خصوص ضرورت نوسازی بافت‌های فرسوده، اعطای پروانه رایگان و مشوق‌های ساخت، جلب مشارکت انبوه سازان و تجمیع ریزدانه ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. 
وی افزود: احیای بافت فرسوده و ساماندهی ساخت و ساز‌ها بواسطه این اقدام، گام بزرگی در جهت تولید مسکن و حل معضلات اجتماعی است. 
عبداللهی گفت: شهر‌های نظرآباد با ۱۶۷ هکتار و کمالشهر با ۲۲۴ هکتار بافت فرسوده، سهم قابل توجهی در بافت ناکارآمد و فرسوده استان را دارند.
وی افزود: شهرداری‌ها باید کارگروه ویژه احیای بافت‌های فرسوده و ستاد فرعی بازآفرینی شهری را راه اندازی کنند.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.