البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳
X

هزینه حمل و نقل برون شهری افراد دارای معلولیت نیم بها می‌شود

به گزارش خبرنگار البرز نیوز، وجیهه محمدی فلاح ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران از انعقاد تفاهم نامه همکاری چهار جانبه میان سازمان بهزیستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بانک پارسیان جهت اجرای تبصره ۲ ماده ۵ قانون حمایت از معلولان خبر داد.

وی عنوان کرد: در این راستا اجرای طرح استفاده افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید غیر از معلولان ذهنی و روان از خدمات حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی به صورت نیم بها در دست اقدام است و مقرر شده به زودی اجرایی شود.

محمدی فلاح مطرح کرد: بدین منظور بانک پارسیان از طریق دریافت اطلاعات کامل مددجویان از سامانه UI سازمان بهزیستی برای همه افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید (غیر از معلولان ذهنی و روان) کارت اعتباری پارسیان صادر می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه داد: پس از آن از طریق بهزیستی شهرستان‌ها و مراکز مثبت زندگی صدور کارت مذکور جهت تحویل به افراد دارای معلولیت اطلاع رسانی خواهد شد.

وی بیان کرد: توانخواهان برای سفرهای برون شهری (ریلی، هوایی و دریایی) از طریق سامانه فروش بلیط تاپ ثبت نام می‌کنند و از کارت‌های اعتباری به میزان ۲۰ میلیون ریال برای هر معلول خرید بلیط به صورت نیم بها انجام می‌شود.

محمدی فلاح اظهار کرد: در صورت اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه تسهیل استفاده افراد دارای معلولیت از خدمات ایاب و ذهاب، رفع مشکلات زیرساخت‌های الکترونیکی خدمات، ارائه تورهای گردشگری ویژه افراد دارای معلولیت، توسعه گردشگری سلامت و امکان حضور افراد دارای معلولیت در اماکن زیارتی و سیاحتی از مزایای این طرح خواهد بود.

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.