البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

نشست هماهنگی برگزاری کنگره شهدای غریب

نشست هماهنگی برگزاری کنگره شهدای غریب


به گزارش ایلنا از البرز، سلیمان رستمیان در نشست هماهنگی برگزاری کنگره شهدای غریب در استان البرز که با حضور معاونین فرهنگی استان های البرز، تهران بزرگ، شهرستان های استان تهران، قم، سمنان و جانباز و آزاده سرافراز محمد جواد زمردیان دبیرکل این ستاد در مجموعه فرهنگی و تفریحی عرفان کرج برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران گفت: آزادگان ما چه در دوران حضور در جبهه و چه در دوران اسارت با مجاهدت و ازخودگذشتگی تا آخرین نفس در راه حفظ ارزش های انقلاب اسلامی ایستادگی و مقاومت کردند و تعدادی از این عزیزان هم در دوران اسارت غریبانه به شهادت رسیدند.

وی بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدای غریب تاکید و تصریح کرد: هماهنگونه که مقام معظم رهبری مدظله العالی فرمودند«زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»این شهدا غریبانه، مظلومانه و دور از وطن به دست رژیم بعث عراق به شهادت رسیدند و تا مدت ها مراسم تشییع این عزیزان برگزار نشد، باید در جهت بزرگداشت نام و یاد این عزیزان تلاش کنیم.

رستمیان افزود: آزادگان عزیز باید در برگزاری این کنگره نقش داشته باشند، باید مجاهدت های این عزیزان برای نسل امروز و آینده کشور بازگو شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز هدف از برگزاری این کنگره را معرفی شهدای غریب به جامعه عنوان کرد و گفت: به احتمال زیاد این کنگره مردادماه سال آینده برگزار و از خانواده این عزیزان نیز تجلی خواهد شد.

وی افزود: از مجموعه هزار و ۵۲ آزاده استان البرز ۹ نفر از این عزیزان غریبانه در دروان اسارت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

حاضرین در ابتدا با حضور در معراج شهدای بیلقان به مقام شهدا ادای احترام کردند و درپایان نیز از خانواده شهیدان «ایرج خرمجاه»، «رضا پناهی» و «مجید قربانپور» تجلیل کردند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.