البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

آزاد راه تهران _کرج تعریض شد

آزاد راه تهران _کرج تعریض شد


به گزارش خبرنگار ایلنا از البرز، مراسم افتتاح تعریض آزادراه تهران کرج با حضور مجتبی عبداللهی استاندار البرز، امانی معاون وزیر راه و شهرسازی، سردار هداوند فرماندهی فراجا استان و جمعی از مسئولان روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲ در محل پروژه برگزار شد.

برای رفع گره ترافیکی این محدوده آزادراهی، یک طرح عمرانی در سه بخش تعریف شد که بخش اول این طرح در قالب احداث کنارگذرشمالی پل شهید سلطانی با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال اواخر سال گذشته بهره‌برداری رسید.

بخش دوم این طرح نیز که شامل تعریض پل رودخانه کرج و اضافه‌کردن ۲ باند به آزادراه کرج- تهران به طول ۲.۵ کیلومتر با ۲ دهنه پل ۱۷ متری با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد ریال امروز بهره برداری شد که با گشایش این پروژه تاکنون ۸۵ درصد ترافیک این محدوده برطرف شده است.

بخش سوم این طرح نیز که شامل اصلاح مسیرهای دسترسی به آزاد راه تهران – کرج – قزوین در محدوده جاده قدیم کرج است که با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال به زودی تکمیل بهره برداری می‌شود.

آزاد راه تهران – کرج – قزوین در محدوده پل های کلاک و شهید سلطانی کرج همه روزه در صبحگاهان و عصرها با ترافیک سنگین همراه بود که امروز بخش زیادی از آن برطرف شد.

روزانه بیش از ۳۰۰ هزار تردد خودرویی در آزاد راه تهران – کرج – قزوین ثبت می شود که این میزان در روزهای پایانی هفته و تعطیل به بیش از سه برابر می‌رسد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.