البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

طرح توانمندسازی مناطق حاشیه نشین و پیشگیری از گسترش آن

طرح توانمندسازی مناطق حاشیه نشین و پیشگیری از گسترش آن


به گزارش ایلنا از البرز، فرید نجف‌نیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی در شهرهای بزرگ، معضل حاشیه نشینی است و با توجه به اینکه البرز یکی از استان‌های پرجمعیت و مهاجرپذیر است، پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تلاش جهت توانمندسازی محلات حاشیه‌نشین از طریق ارائه آموزش و ارتقاء آگاهی‌های عمومی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز افزود: این معاونت در گام اول مناطق حاشیه‌نشین و بی دفاع در معرض حاشیه نشینی را شناسایی کرد و بعد از اولویت‌بندی مناطق شناسایی شده براساس میزان خطر وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی، راهکارهای اجرایی و راهبردهای اثربخشی تنظیم و در قالب طرح توانمندسازی مناطق حاشیه نشین و پیشگیری از گسترش بافت‌های حاشیه نشین در استان البرز، تدوین کرد.

نجف‌نیا گفت که طرح فوق شامل آسیب شناسی و بیان مسئله، تقسیم وظایف دستگاه‌ها، بررسی اثربخشی و میزان تحقق اهداف از جمله پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، گسترش حاشیه‌نشینی و شناسایی مناطق حاشیه نشین اولویتی به منظور توانمندسازی آن‌ها است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طرح موصوف شامل ۲۵ راهکار برای ۱۵ سازمان و دستگاه مرتبط است که در اختیار مدیران ذیربط برای بهره‌برداری و اجرا قرار خواهد گرفت و نتایج اجرای آن متعاقباً اعلام می‌شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.