البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
X

حدود ۲۸ هزار درخواست صدور مجوز کسب و کار در استان ثبت شده است

حدود ۲۸ هزار درخواست صدور مجوز کسب و کار در استان ثبت شده است


به گزارش ایلنا از البرز، رضا جعفری به تشکیل نخستین جلسه کمیته‌های هفت‌گانه ذیل قرارگاه مذکور اشاره کرد و افزود : نشست‌های تخصصی با دستگاه‌های صادر کننده مجوز برگزار شد و شرح وظایف هر یک از کمیته‌ها مشخص شد.

وی با بیان اینکه مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی استان البرز در زمینه لغو نسخه چاپی استعلامات و صدور مجوزها صورت گرفته است، یادآور شد: اخذ شناسه یکتا در این طرح کافی است که به وسیله آن و با کمک یک گوشی همراه می‌توان راستی‌آزمایی را انجام داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۲۷ هزار و ۸۷۵ درخواست از طریق متقاضیان ثبت شده است، یادآور شد: از این تعداد ۳ هزار و ۹۰۰ در خواست در صف بررسی و تعداد قابل توجهی به دلیل عدم تکمیل مدارک و مشکلات قانونی حذف شده و بیش از هزار نفر نیز انصراف دادند.

جعفری با اشاره به اینکه ۵۷ درصد درخواست مجوزهای استان البرز مربوط به شهرستان کرج است، اضافه کرد: بسیاری از این اطلاع رسانی‌ها به کمک تلویزیون و رادیو شکل گرفته است که قدردان همکاری صدا و سیما هستیم.

وی با بیان اینکه زمان صدور مجوزها از ۲ روز آغاز و تا ۱۵ روز ادامه خواهد داشت، افزود: مجوزهای ثبت محور ۲ روز و مجوزهای تایید محور ظرف ۱۵ روز صادر می‌شوند.

این مقام مسئول بیشترین پاسخگویی متقاضیان را مربوط به شهرستان فردیس برشمرد و یادآور شد: بررسی آمار نشان می‌دهد ساوجبلاغ، طالقان، نظرآباد و کرج به ترتیب پاسخگویی برتر را داشته‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز یادآور شد: تعداد متقاضیان زن و مرد برابر هستند.

به گفته وی، اغلب درخواست  صدور مجوز توسط بانوان، با ۵۸ درصد مربوط به مشاغل خانگی است، همچنین ۱۰ درصد از درخواست‌ها صنفی و ۳۲ درصد،در  مابقی حوزه‌ها هستند؛ از این میان می‌توان گفت درخواست مجوز خیاطی با ۳۸ درصد بالاترین آمار را از آن خود کرده است.

این مقام مسئول در خصوص درخواست مجوز آقایان و آمارهای مربوط، اظهار کرد: ۱۴ هزار درخواست صدور مجوز برای آقایان ثبت شده است که ۵۸ درصد آن پروانه کسب و کار، ۱۷ درصد آن مشاغل خانگی و ۹ درصد نیز مربوط به درخواست مجوز برای خرده فروشی پوشاک است.

وی خاطرنشان ساخت: طی ارزیابی که ظرف ۲ ماه گذشته از فعالیت استان البرز در بحث صدور مجوزهای کسب و کار صورت گرفته است، البرز مشمول ارتقا ۱۵ رتبه ای و کسب رتبه هشتم در کشور شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز از اعطای احکام روسای کمیته‌های ذیل قرارگاه از سوی استاندار البرز نیز خبر داد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.