البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

مفقودی‌های سیل چالوس ناپدید شدند

مفقودی‌های سیل چالوس ناپدید شدند


به گزارش ایلنا، حسن مددی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه و اعضای خانه مطبوعات، ضمن محکوم کردن هتک حرمت قرآن، به نشست اخیر دستگاه قضایی و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اجرای سند تحول یکی از مواردی است که در این نشست از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفت.

دادستان کرج در بخشی از این نشست با اشاره به اینکه باید سعی کنیم در اطلاع رسانی تشویش اذهان صورت نگیرد، اظهار کرد: در پرونده‌های قضایی ویژه حقوق عامه‌ای که به دست ما می‌رسد به هیچ وجه بنا را بر محتوای مکتوب مندرج در پرونده نخواهیم گذاشت و بازدیدهای سرزده بدون تشریفات در دستورکار قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسائل بهداشتی، محیط زیستی، آلودگی هوا و… در حوزه حقوق عامه نقش دستگاه قضایی پررنگ است، اضافه کرد: در سیل جاده چالوس ورود کردیم، در این امر همه دستگاه‌ها بسیج شدند و خسارت جانی نداشتیم، البته دو نفر ناپدید شدند و هنوز خبری از آن‌ها نیست.

دادستان کرج بیش از ۸۵۰ دستگاه اتومبیل در یک محدوده نجات داده شد، اظهار کرد: تونل ۲ الف و ۲ ب به میزان یک کوه مقابل مخزن کرج را گرفت و آب قطع شد، لازم بود حضور پیدا کنیم.

این مقام مسئول ضمن تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در سیل اخیر، یادآور شد: همه تلاش کردند و شرایط بسیار سخت بود، ما نیز حضور داشتیم. یک هفته شبانه روزی تلاش شد تا مسیر رودخانه که منحرف شده بود به جریان اصلی خود باز گردد.

دادستان کرج در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات استاندار البرز حضور وی در بزنگاه‌ها و چالش‌های استانی، یادآور شد: این حمایت و همراهی میان دستگاه‌ها واجب است، حضور دادستانی در چنین شرایطی به منزله مچ‌گیری نیست و سعی داریم صرفا حقوق عامه را پیگیری کنیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.