البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

عملیات بازگشایی محور کرج- چالوس رو به پایان است

عملیات بازگشایی محور کرج- چالوس رو به پایان است


به گزارش ایلنا از البرز، حمید پرورشی با اشاره به اینکه درحال حاضر عملیات پاکسازی محور کرج- چالوس به طور کامل انجام شده است، اظهار کرد: علاوه بر پاکسازی؛ عملیات تنظیف سه تونل این محور نیز انجام شده و اجرای تنظیف دیواره دو تونل دیگر به علت حجم بالای گل و لای همچنان ادامه دارد که زودی به پایان می‌رسد.

این مسئول گفت: در سیل اخیر هشت نقطه محور آسیب زیادی دید که عملیات ایمن‌سازی و اصلاح این نقاط نیز بلافاصله بعد از پاکسازی و آواربرداری آغاز شد و تاکنون 90 درصد کار انجام شده است.

وی بیان کرد: همچنین برای ایمن‌سازی محور عملیات لق‌گیری ترانشه و رهاسازی سنگ‌های معلق در محدوده پیچ ارکیده تا خوزنکلا نیز انجام شد.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تصریح کرد: همزمان با این اقدامات تعدادی از نیروهای راهداری نیز با استفاده از ماشین‌آلات ویژه، کار شست و شوی محور را برعهده گرفته‌اند تا خاک و گل و لای باقی مانده در جاده پاکسازی شود.

پرورشی تاکید کرد: همچنین درحال حاضر اجرای عملیات روسازی موقت جاده در نقاط آسیب‌دیده و نصب تابلو علائم در طول محور درحال انجام است و بعد از آن هم ترمیم خط‌کشی مسیر مذکور آغاز خواهد شد تا با ایجاد شرایط لازم هرچه سریعتر جاده کرج- چالوس بازگشایی شود.

وی متذکر شد: بنا شده تا بعد از پاکسازی کامل و به شرط تأیید ایمنی محور توسط کارشناسان مرتبط مسیر برای تردد عموم بازگشایی شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.