البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

۲ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به البرز، تامین اعتبار شد

۲ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به البرز، تامین اعتبار شد


به گزارش ایلنا از البرز، محسن منصوری امروز در بازدید از روند اجرایی پروژه قطار شهری کرج در ایستگاه چهار راه طالقانی اظهار کرد: یکی از مواردی که اخیرا برای تولید کنندگان مشکل ایجاد کرده مساله تامین ارز در برخی موارد است. 

وی بیان کرد: دولت در بحث دارو و کالاهای اساسی هرچقدر ارز نیاز باشد تامین می کند لذا برخی اقلام که خیلی فوریت نداشته باشد، صف تامین ارز آنها تا ۲ ماه هم رسیده است. براین اساس در نشست اخیر رییس جمهوری با بانک مرکزی و دستگاه های ذیربط مساله کاهش این زمان مدنظر قرار گرفت که معاونت اجرایی ریاست جمهوری نیز پیگیر است. 

منصوری در ادامه به هدف از سفر خود به البرز اشاره کرد و گفت: پروژه های خوبی در این استان در حال اجرا است که برخی از آنها سالها معطل مانده بود. پروژه هایی که نقش موثری در اقتصاد و عمران دارد و با سفر امروز به البرز علاوه بر مرور مصوبات سفر استانی رییس جمهوری در تلاش هستیم تا برای سایر پروژه ها تامین اعتبار شود. 

وی بیان کرد: از مجموع مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان البرز، ۲ هزار میلیارد تومان تامین اعتبار شده است. 

منصوری در ادامه به اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی برای کنار گذر شمالی کرج اشاره کرد و افزود: ۵۰ درصد این اعتبار توسط دولت، ۵۰ درصد شهرداری است بخش دیگر نیز از طریق ماده ۵۶ و تغییر کاربری فراهم می شود. این پروژه بار ترافیکی تهران – کرج- قزوین را سبک کرده و به لحاظ فنی ویژه است. 

معاون اجرایی رییس جمهوری اضافه کرد: پروژه های بیمارستانی البرز نیز بازدید شد و خیرین با یک هزار میلیارد تومان تامین اعتبار همراهی در این زمینه داشتند که جای قدردانی دارد. 

وی در خصوص پروژه قطار شهری نیز ادامه داد: برای تامین اعتبار در این زمینه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق در اختیار شهرداری قرار می گیرد. 

وی ادامه داد: تاکید رییس جمهوری بر پیگیری جدی مسایل تولید است و مدام با تولیدکنندگان جلسه داشته و سایر دستگاه های اجرایی از جمله معاونت اجرایی رییس جمهوری نیز پیگیری لازم را دارند. 

این مسئول مشکلات حوزه تولید در بخش کارخانه و صنعتگر را که مسایل خاص خود را دارند مورد توجه قرار داد و گفت: برخی مشکلات دیگر این حوزه فرآیندی بوده و عمومیت دار که بصورت جدی درصدد حل و فصل آنها هستیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.