البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

شناسایی و بازداشت عوامل فروش اشیاء عتیقه تقلبی در نظرآباد

شناسایی و بازداشت عوامل فروش اشیاء عتیقه تقلبی در نظرآباد


به گزارش ایلنا از البرز، سامان قاضی‌زاده از پیگیری قضایی در مورد یک فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری و خرید و فروش غیرقانونی اشیاء عتیقه خبر داد و گفت: بر اساس محتویات این پرونده، فردی شکایتی را در شعبه چهارم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب نظرآباد علیه فرد دیگری طرح کرد و مدعی شد از طریق واسطه با شخصی آشنایی دارد که به عنوان تاجر در روسیه مشغول بوده و در کاوش و حفاری انجام شده در منطقه هشترود آذربایجان شرقی دفینه‌ای را پیدا کرده است.

وی افزود: بر این اساس فرد واسطه مدعی می‌شود که این دفینه توسط شخص دیگری خریداری شده و برای اینکه محل کشف این دفینه شناسایی نشود بر روی آن یک دامداری تاسیس کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد با اشاره به اینکه فروشندگان دفینه تقلبی پس از جلب اعتماد خریدار از وی مبلغ ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اخذ می‌کنند اضافه کرد: خریدار مدعی است پس از واریز اولین قسط، مابقی را در قالب 200 هزار دلار به صورت نقدی، 6 میلیارد تومان به صورت واریز به حساب، 6 سکه بهار آزادی و یک دستگاه خودرو 207 تحویل داده است.

قاضی زاده ادامه داد: خریدار پس از پرداخت وجوه و دریافت دفینه متوجه تقلبی بودن دفینه می‌شود و شکایت خود را در دادسرای عمومی و انقلاب نظرآباد طرح می‌کنند.

وی تعداد متهمان در این پرونده را ۶ نفر عنوان کرد و گفت: تحقیقات تکمیلی و کارشناسی در مورد مبالغ و دفینه تقلبی با عناوین اتهامی «کلاهبرداری» و «خرید و فروش اشیاء عتیقه مکشوفه بر خلاف قانون»، «سرقت آثار فرهنگی و تاریخی«، «معاونت در فروش اثر تاریخی تقلبی» در دست رسیدگی است و به محض تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه ارجاع خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.