البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۵
X

ظرفیت های البرز در حوزه دانش بنیان دیده شود / صنایع از ظرفیت‌های صندوق پژوهش و فناوری استان استفاده کنند

ظرفیت های البرز در حوزه دانش بنیان دیده شود / صنایع از ظرفیت‌های صندوق پژوهش و فناوری استان استفاده کنند


به گزارش ایلنا از البرز، سیف الله اسداللهی در اولین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان البرز که با حضور معاون مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، معاون نوآوری و فناوری های آینده ساز و مدیران مجموعه های علمی و اجرایی استان البرز در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد با تاکید بر اینکه بها دادن به نوآوری و خلاقیت تنها راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی و رونق تولید است، اظهار کرد: واقعیت این است که شرکت های دانش بنیان آورده مالی ندارند و تنها سرمایه ارزشمند آنان دانش است که باید ریسک اولویت بندی را پذیرفته و با حمایت از ظرفیت علمی آنان به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کنیم.

اسداللهی یادآور شد: در شهرک های صنعتی فضاهای زیادی وجود دارد که باید در خدمت تولید قرار گیرد.

ظرفیت های البرز در حوزه دانش بنیان دیده شود 

معاون نوآوری و فناوری های آینده ساز مرکز همکاری های  تحول و پیشرفت ریاست جمهوری نیز در این جلسه گفت: استان البرز دارای ظرفیت های قابل توجهی در حوزه دانش بنیان است که هرچه بیشتر باید این ظرفیت ها را در زمینه توسعه و پیشرفت مورد بهره برداری قرار داد. 

وی افزود: بر این اساس توجه به زیرساخت های دائمی مانند پارک علم و فناوری می تواند این ظرفیت ها را در مسیر رشد و تعالی هرچه بیشتر قرار دهد. 

 وی بیان کرد:  به رغم قدمتی که در حوزه دانش بنیان در کشور شاهد هستیم متاسفانه نقش اجرایی خوبی نداشتیم و راه اندازی برخی فعالیت های فناوری اکنون کشور را در این راه توسعه قرار داده است. 

 میرزایی گفت: با توجه به اینکه درحوزه دانش بنیان بخش خصوصی سهم ویژه ای ایفا می کند لازم است تمهیدات لازم برای حضور هرچه بیشتر این بخش در حوزه های مختلف فناوری پیش بینی شود. وی اقتصاد دانش بنیان را اقتصادی پویا دانست که با تکیه بر ظرفیت های داخلی می توان از آن برای رشد اقتصادی هرچه بیشتر بهره برد. 

 معاون نوآوری و فناوری‌های آینده ساز مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال مهار تورم و رشد تولید توسط رهبر معظم انقلاب لازم است تدابیر جدی در حوزه اقتصاد با تکیه بر ظرفیت های دانش بنیان صورت گیرد چراکه این ظرفیت ها از بالندگی های کشور ایران اسلامی به شمارمی رود که بهره برداری درست ازآنها می تواند افتخارات بین المللی را به همراه آورد.

در ابتدای این نشست مهدی عباسی، رئیس پارک علم و فناوری البرز به بیان گزارش عملکردی از پارک علم و فناوری استان پرداخت و گفت: تصویب ۱۶ میلیارد تومان در کمیته و پیگیری تصویب ۵۰ میلیارد تومان در کمیته آتی تسهیلات تبصره ۱۶ و پیگیری درخواست های تبصره ۱۸ سال۱۴۰۱، توسعه شرکت های خلاق استان و افزایش رتبه استان از رتبه۸ به رتبه۶، راه اندازی میزخدمت واحد‌های فناور و راه اندازی نخستین دفتر حل اختلاف ویژه شرکت های دانش بنیان با همکاری دادگستری کل استان، افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان از ۳۰۸ شرکت به ۴۰۰ شرکت، راه‌اندازی ساختمان شماره ۲ پارک علم و فناوری البرز در مرکز شهر کرج با بهره گیری از اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزاری نمایشگاه‌های استانی و ملی در هفته پژوهش و فناوری استان و مشارکت در نمایشگاه تخصصی، فروش ۲۰۰۰ میلیارد تومان محصولات شرکت ها و کسب رتبه برتر میان پارک های علم و فناوری کشور را از اهم اقدامات صورت گرفته است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.