البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
X

برخورد قاطع شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با دلالی و راکدسازی زمین‌های صنعتی

برخورد قاطع شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با دلالی و راکدسازی زمین‌های صنعتی


به گزارش ایلنا از البرز، حمیدرضا عقاب نشین ضمن اعلام این خبر گفت: این جلسه با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان داور و حکم مرضی الطرفین در محل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این جلسه به وضعیت ۱۳ پرونده رسیدگی و رای فسخ قطعی ۱۰ فقره قرارداد صادر شد تا این تعداد زمین به متقاضیان و سرمایه گذاران واجد شرایط واگذار شود.

عقاب نشین در ادامه افزود: علاوه بر آن در ارتباط با 3 فقره قرارداد دیگر نیز رای ارجاع به مراجع قضایی صادر شد.

بنا به گفته این مقام مسئول، متراژ زمین‌های این 13 پرونده مطرح شده بالغ بر 45 هزار متر مربع است. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز خاطرنشان کرد: به منظور رعایت عدالت، پیگیری طرح‌های ناقص و تعیین تکلیف قراردادهای منعقد شده؛ اقدام به برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری می‌کنیم تا بتوانیم زمینه ورود متقاضیان واقعی را برای سرمایه گذاری در طرح‌های صنعتی استان، فراهم کنیم.

عقاب نشین در پاسخ به این سئوال که پرونده کدام واحدها و با چه شرایطی منجر به خلع یَد می‌شود؛ اظهار داشت: متقاضیانی که به رغم تخصیص زمین در شهرک‌های صنعتی استان، هیچگونه ساخت و سازی در زمین نداشته یا اینکه صرفاً مبادرت به دیوارکشی دور زمین کرده و در نهایت زمین صنعتی را به صورت راکد رها کرده‌اند؛ مرتکب تخلف شده و در نهایت پس از طی مراحل قانونی، زمین صنعتی واگذار شده به آنها خلع یَد شده و در اختیار یک سرمایه گذار واقعی قرار می‌گیرد. 

 وی در ادامه بیان داشت: متقاضیانی که زمین از شرکت شهرک‌های صنعتی دریافت کرده‌اند باید در موعد مقرر نسبت به ارائه نقشه‌ها و اخذ مجوز ساخت و ساز اقدام کرده سپس در قطعه زمین تحویلی شروع به ساخت و ساز کنند تا در نهایت پس از موعد تعیین شده؛ خط تولید خود را کاملاً مستقر کرده و روند تولید را عملیاتی سازند. 

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در راستای حمایت از اشتغال و تولید، مبارزه با دلالی زمین های صنعتی و مقابله با فرایند راکدسازی زمین های موجود در شهرک های صنعتی از تمام ظرفیت های سازمانی و اختیارات قانونی استفاده نموده و با سوء استفاده کنندگان نیز مطابق با نص صریح قانون رفتار خواهد کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.