البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

فضای سبز کرج دچار بی توجهی و عدم نظارت دقیق شده است

فضای سبز کرج دچار بی توجهی و عدم نظارت دقیق شده است


به گزارش ایلنا از البرز، سیدمرتضی اعتصامی به مسئله نگاه توسعه ای بدون در نظر گرفتن مسائل مربوطه به نگهداشت و حفظ فضای سبز  انتقاد کرد و اظهارداشت: متاسفانه چه از لحاظ اجرائی و چه از نظر آماری مشاهدات، بیان کننده این موضوع است که متاسفانه در ساختار سازمان سیما و منظر این نوع نگاه نهادینه شده است. 

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: در این راستا طی مراجعات مردمی و دریافت گزارش های مصور از سمت مردم نکاتی که در این خصوص قابل تامل است برای استحضار به سمع و نظر مردم می رسد.

اعتصامی تصریح کرد: به رغم اینکه هر سال مبالغ قابل توجه میلیاردی در بودجه صرف نگهداشت ابنیه و فضای سبز عمومی می شود متاسفانه بسیاری از محیط های سازمان موصوف دارای وضعیت مقبولی نیست، به نحوی که حتی مسائل زیر ساختی به مانند شبکه های آبیاری که مهمترین رکن حفظ این فضاهاست وضعیت مطلوبی ندارد. 

وی افزود: به گواه تصاویر موجود فضای سبز شهر کرج دچار بی توجهی شدید و عدم نظارت دقیق شده است. 

اعتصامی یادآور شد: عدم توجه کافی به خطرات احتمالی در پارک ها به دلیل استاندارد نبودن فضاهای عمومی در تصاویر گرفته شده مشهود است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: در سال گذشته بارها متذکر شدیم که یک پروتکل کاشت و هرس و آبیاری متناسب با نوع فضای سبز تدوین گردد که متاسفانه هنوز این امر محقق نگردیده است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در آینده به مبحث بیلان کاری و بحث قراردادهای فضای سبز خواهیم پرداخت گفت: خواسته اعضای شورای اسلامی شهر کرج به عنوان نمایندگان مردم چیزی جز زیبایی و طراوت و شادابی محیط شهری با حفظ فضای سبز نبوده و نیست.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.