البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

نقشه فرهنگی اجتماعی کلانشهر کرج تدوین شد

نقشه فرهنگی اجتماعی کلانشهر کرج تدوین شد


به گزارش ایلنا از البرز، حجت الاسلام علیرضا سعیدی با اشاره به تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی کلانشهر کرج، اظهار داشت: بر همین اساس  امسال  10 ابر پروژه و برنامه شاخص فرهنگی از جمله ساخت  یک فیلم سینمای در کلانشهر کرج و  ساخت فیلم و سریال با موضوع کلانشهر کرج در برنامه کاری مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره ها و رویداد های ملی و مهم استانی با رویکرد فرهنگی از دیگر اقداماتی است که مدیریت شهری کرج در سال 1402 طبق مهندسی فرهنگی نسبت به اجرای  آنها اهتمام خواهد داشت.

سعیدی گفت: برای اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی، مدیریت شهری کرج با 68 دستگاه و نهاد و موسسه فرهنگی وارد انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک شده است.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: شهرداری کرج به هیچ  دستگاه و نهاد خارج از نقشه راه و مهندسی فرهنگی استان مساعدتی نخواهد داشت و دستگاه هایی که خواستار بهره مندی از ظرفیت های مدیریت شهری هستند باید در چارچوب برنامه های فرهنگی مطابق نقشه مهندسی فرهنگی اقدام کنند.

وی ادامه داد: امسال شهرداری و شورای شهر کرج در حوزه فرهنگی و اجتماعی نقش فعال تری خواهند کرد و کمک های بلا عوض شهرداری کرج به دستگاه ها، نهاد ها و تشکل های مردم نهاد فقط در قالب نظام مسائل شهری قابل پذیرش است و به هیچ عنوان کمک دیگری به دستگاه ها نخواهیم داشت.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: دستگاه های اجرایی و فرهنگی و تشکل های مردم نهاد می توانند و با ارائه برنامه های فرهنگی در حوزه مدیریت شهری پس از تصویب شورای شهر  از کمک های شهرداری برخوردار شوند.

سعیدی افزود: طبق نقشه ترسیمی، تلاش ها بر این است تا در اجرای پروژه های فرهنگی از موازی کاری جلوگیری شود و پروژه ها و برنامه های فرهنگی اجتماعی کرج در قالب انسجام و یکپارچگی به سرانجام برسد.

وی در خصوص احداث سینمای جدید کرج گفت:  قرار است  این سینما پس از تائید نهایی در خیابان کسری منطقه جهانشهر ساخته شود.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: تجلیل از قهرمانان حوزه دفاع مقدس و فرهیختگان شهر، ساخت  سردیس، کمک به شبکه سه سیما در خصوص معرفی شهر کرج، برگزاری جشنواره تئاتر و فیلم، کمک به برگزاری اردوهای راهیان نور و اربعین حسینی از برنامه های فرهنگی مدیریت شهری کرج در سال جاری است.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نظر حسن در ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

نقشه فرهنگی نمی خواهیم. لطفا خیابانها را سمپاشی کنید پر از شته درختان و پشه کور شده و چشم ما و بچه ها را درآورده، مخصوصا بین فلکه اول گوهردشت و سه باندی.

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.