البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

استان البرز صاحب شهرک فناوری خواهد شد

استان البرز صاحب شهرک فناوری خواهد شد


به گزارش ایلنا از البرز، حمیدرضا عقاب نشین ضمن اعلام اینکه در البرز برای احداث شهرک فناوری زمینی جانمایی شده، اظهار کرد: این شهرک در شهرستان ساوجبلاغ و در شهر هشتگرد احداث می‌شود که مساحت فاز اول آن 20 هکتار است.

وی درباره راه‌های مواصلاتی این شهرک عنوان داشت: در جانمایی زمین برای احداث شهرک‌های صنعتی توجه به راه‌های مواصلاتی اهمیت فراوانی دارد از این رو زمین تخصیص یافته جهت احداث شهرک فناوری در جوارد آزاد راه تهران کرج قرار دارد. همچنین فاصله آن با مترو شهر جدید هشتگرد حدود سه دقیقه است.

عقاب نشین درباره دلایل ایجاد این شهرک فناوری خاطرنشان کرد: شهرک‌های فناوری کمک شایان توجهی به نهادینه سازی و کارآمد کردن فرایندهای تولید، انتقال، جذب، بومی سازی و اشاعه فناوری های نوین، استقرار نظام تجاری سازی و گسترش کارآفرینی و فرهنگ کار آفرینی داشته و ارتباطات و جریان دانش، میان نهادهای دولتی، واحدهای تولیدی فناور، موسسات تحقیق و توسعه و مراکز آموزشی و پژوهشی را تسهیل می کنند.

وی ارتقاء و بهبود ساختار صنعتی استان البرز از طریق تجهیز صنایع موجود به فناوری های برتر، اولویت دار و مهم را از دیگر شاخصه های شهرک فناوری دانست و افزود: شهرک فناوری مجموعه ای است که ضمن فراهم آوری زیر ساخت مناسب برای استقرار واحدهای فناور تولیدی، خدماتی و مشاوره ای با گردآوری و تجمیع اجزای دخیل در توسعه فناوری، زمینه ارائه حمایتهای نرم افزاری لازم برای ایجاد کسب و کارهای تولیدی خرد، کوچک و متوسط مبتنی بر فناوری‌های جدید را فراهم آورده و از طرف دیگر با اشاعه فناوری‌های جدید در کسب و کارهای تولیدی، زمینه ارتقاء توان رقابتی و توسعه فعالیت‌های آنها را پدید می‌آورد.

بنا به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در شهرک فناوری مانند سایر شهرک‌های صنعتی، تولید انبوه کالا نداریم اما به جای آن تولید آزمایشی در دستور کار است؛ چرا که تمرکز شرکت‌های مستقر در آن که دانش بنیان و فناور هستند انجام مطالعه، تحقیق و رفع نیازهای فناورانه صنایع است.

عقاب نشین ادامه داد: نحوه کار و فعالیت شهرک های فناوری با پارک‌های علم و فناوری شباهت هایی دارد اما راهبرد اصلی شرکت‌های مستقر در شهرک‌های فناوری، تامین نیازهای فناورانه صنایع است.

وی با اشاره به تصویب ایجاد ۴۰ شهرک فناوری در هیات دولت گفت: پس از خرید زمین مورد نیاز جهت احداث این شهرک به دنبال عملیاتی کردن و احداث این شهرک هستیم و آیین کلنگ زنی آن به زودی انجام خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.