البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
X

بیش از ۱۱۳ هزار کودک البرزی تحت پوشش غربالگری بینایی بهزیستی قرار گرفتند

بیش از ۱۱۳ هزار کودک البرزی تحت پوشش غربالگری بینایی بهزیستی قرار گرفتند


به گزارش ایلنا از البرز، وجیهه محمدی فلاح روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران با عنوان اینکه در یکسال گذشته ۱۱۳ هزار و ۸۳۳ کودک البرزی تحت پوشش طرح غربالگری بینایی بهزیستی قرار گرفتند، اظهار داشت: با توجه به اینکه تمام کودکان ۳ تا ۶ سال استان جامعه هدف این برنامه هستند این اداره کل توانست پوشش ۹۲ درصدی از این برنامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این برنامه ۵۹ غربالگر، ۲۰ اپتومتریست و یک چشم پزشک در بیش از ۵۰۰ پایگاه دائم و غیر دائم فعالیت داشتند، گفت: طرح غربالگری برای سال جاری نیز از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه در تمام شهرستان های استان البرز آغاز شد و تا پایان سال ادامه دارد.

محمدی فلاح با بیان اینکه طی اجرای این برنامه با انجام غربالگری بینایی، اختلالات بینایی کودکان مشخص می شود افزود: هزینه غربالگری بینایی با دستگاه فتورفرکتومتر مبلغ ۲۵ هزارتومان و با چارت E مبلغ ۱۵ هزارتومان است. 

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد : برای افراد بی بضاعت مداخلات لازم و کمک هزینه های درمانی توسط بهزیستی انجام می شود.

محمدی فلاح در پایان یاداور شد: توصیه ما به والدین کودکان ۳ تا ۶ سال توجه به سلامتی کودکانشان قبل از بروز هر گونه مشکل جدی است ، انتظار ما از والدین این است که  در سال جاری این فرصت طلایی را از دست ندهند و با مراجعه به پایگاههای سنجش بینایی، سلامت بینایی را به کودکانشان هدیه دهند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با بهزیستی شهرستان مربوطه تماس حاصل کنند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.