البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
X

روسای برخی سازمان‌های شهرداری به وظایف خود آشنا نیستند

روسای برخی سازمان‌های شهرداری به وظایف خود آشنا نیستند


به گزارش ایلنا از البرز، محمد اسدیان در نطق پیش از دستور یکصد و ششمین جلسه رسمی شورای شهر با اشاره به سئوالاتی که وی از شهردار کرج در صحن علنی شورا داشته است، اظهار داشت: شهردار، پاسخ به سئوالات بنده را منوط به آینده کرد و یکی از قول‌هایی که از سمت وی داده شد، ارزیابی عملکرد و رعایت شرایط احراز در پست های سازمانی بود.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج افزود: اعضای هیئت امنای مرکز پژوهش‌ها طبق ماده چهار اساسنامه این مرکز، موظف به ارزیابی عملکرد مدیران و ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات هستند.

اسدیان تصریح کرد: در این رابطه نامه‌ای به شهردار کرج مبنی بر ارائه لیست انتصابات صورت گرفته توسط وی، سوابق کاری، مدارک تحصیلی و مستندات مربوطه ارسال و پس از دریافت لیست، مشخص شد، شرایط احراز در این پست‌ها رعایت نشده و تذکری نیز در این رابطه داده شد.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج بیان کرد: این موضوع به معنای ضایع کردن زحمات کمیته انتصابات نیست اما ترس ما از این است که مفهوم شایسته گزینی در این شهر با برخی مطالب سلیقه‌ای مصادره و به نوعی واژه سوزی شود که این موضوع، نگران کننده است. 

وی با بیان اینکه روسای برخی سازمان‌ها به وظایف خود آشنا نیستند، خاطرنشان کرد: چنانچه مشاهده کنیم روند کمیته شایسته گزینی به سمت و سویی که مورد انتظار است، پیش نمی‌رود، در جلسات بعدی به صورت واضح و شفاف، بیان می‌کنیم.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه سازمان‌های نظارتی در گذشته نامه نگاری‌های لازم در این زمینه را انجام داده و شهردار کرج را ملزم به اجرای موارد مطروحه در نامه وزارت کشور کرده‌اند، یادآور شد: سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شده تا بررسی شود چند درصد از پست‌های واگذار شده در این سازمان مطابق با شرایط احراز بوده است.

اسدیان با اشاره به شرح وظایف مدیران در اساسنامه سازمان، تاکید کرد: نحوه انتصاب و مدارک مربوطه در سازمان‌های دیگر شهرداری نیز در جلسات بعدی تک تک بررسی می‌شوند و موارد خلاف آن مورد پیگیری قرار می‌گیرند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.