البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

ابراز علاقه تجار قرقیزستانی برای ایجاد روابط تجاری با منطقه ویژه اقتصادی پیام

ابراز علاقه تجار قرقیزستانی برای ایجاد روابط تجاری با منطقه ویژه اقتصادی پیام


به گزارش ایلنا از البرز، اوریستم ابراهیموویچ روز دوشنبه در جمع هیاتی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار کرد: هیات تجاری قرقیزستان با هدف آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت های پیام در این منطقه حضور پیدا کرده است.

وی با اشاره به برگزاری نشست مشترک با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، تصریح کرد: در این نشست در کنار معرفی ظرفیت های پیام پیشنهادات خوبی از سوی مسئولان منطقه برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور مطرح شد.

ابراهیموویچ با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم ها اما توانسته در بسیاری از بخش ها به خودکفایی برسد، بیان داشت: در این نشست پیشنهاداتی از جمله سرمایه گذاری تجار و فعالان اقتصادی قرقیزستانی در منطقه در قالب راه اندازی کارخانجات و یا تاسیس شرکت های مشترک با هدف تقویت روابط اقتصادی و تجاری دو کشور عنوان شد.

وی با اشاره به علاقه مندی قرقیزستان برای توسعه روابط تجاری با منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: قرقیزستان آمادگی برای افزایش این روابط را با این منطقه دارد.

معاون اول استانداری اوش خاطرنشان کرد امضای تفاهم‌نامه همکاری فی مابین اوش و پیام در سطح سفارت خانه های دو کشور را پیگیری خواهیم کرد .

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.