البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

محصولات صنایع دستی البرز در نمایشگاه بین المللی توانمندی‌های صادراتی (اکسپو ۲۰۲۳) ارائه می‌شود

محصولات صنایع دستی البرز در نمایشگاه بین المللی توانمندی‌های صادراتی (اکسپو 2023) ارائه می‌شود


به گزارش ایلنا از البرز، رحیم خاکی با اشاره به حضور در نمایشگاه بین المللی توانمندی‌های صادراتی گفت: در حوزه اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز عموما به فعالیت‌های صنایع دستی پرداخته می‌شود که به طور مستقیم در حوزه صادرات فعال هستند. همچنین به معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری و جاذبه‌های گردشگری البرز برای این منظور دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: این نمایشگاه به منظور تقویت صادرات به کشورهای هدف صادرات صنایع دستی و همچنین یافتن بازار جدید برای محصولاتی است که ظرفیت بالقوه برای صادرات دارند. در واقع در این نمایشگاه محصولات صادراتی و کشورهای هدف صادرات معرفی می‌شوند. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با بیان اینکه اطلاعات صنایع‌دستی استان در قالب  فایل‌های اینفوگرافی آماده شده که در معرض دید تجار و بازدیدکنندگان قرار می گیرد، اظهار کرد: در غرفه البرز محصولات صنایع دستی فاخر و با ارزش صادراتی استان به صورت مستقیم به نمایش در‌می‌آیند. 

خاکی ادامه داد: در زمینه گردشگری نیز یکی از مولفه های اکسپو حول محور طرح توسعه زنجیره‌های ارزش راهبردی در استان است که واحدهای اقامتی و پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی و هرچه در زنجیره ارزش گردشگری می‌گنجد را شامل می‌شود. 

به گفته این مسئول در زمینه گردشگری و سرمایه گذاری اقدام به تهیه و تولید کلیپ‌های حرفه ای و معرفی بسته های سرمایه گذاری شده که در قالب فایل های اینفوگرافی، پوستر و تیزر آماده شده است. در این مجموعه به معرفی بسته‌های سرمایه گذاری البرز در حوزه های مختلف گردشگری از جمله گردشگری فرهنگی، سلامت، کشاورزی و … پرداخته می شود. همچنین در کنار معرفی بسته های سرمایه گذاری جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان معرفی می‌شوند. 

پنجمین نمایشگاه بین المللی توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (اکسپو 2023) از تاریخ 17 تا 20 اردیبهشت سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود. 

این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۴۵ هزار متر مربع و در ۲۰ سالن نمایشگاهی میزبان هیئت‌های تجاری و مقامات دولتی از سرتاسر دنیا است. بخش‌های این نمایشگاه انواع صنایع از جمله غذایی، کشاورزی، دام و طیور، شیلات، صنعت نساجی، چرم، پوشاک، فرش دستبافت، صنایع دستی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری و هر آنچه در حوزه صادرات می ‌گنجد را در بر می‌گیرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.