البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

بیش از ۱۰ هزار البرزی طی یک سال گذشته از آسیب‌های اجتماعی رها شدند

بیش از ۱۰ هزار البرزی طی یک سال گذشته از آسیب‌های اجتماعی رها شدند


به گزارش ایلنا از البرز، وجیهه محمدی فلاح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بهزیستی استان البرز در قالب فعالیت ۵ مرکز اورژانس اجتماعی در طی یکسال گذشته که شامل یک مرکز اورژانس در شهر کرج و ۴ مرکز در محمدشهر، ساوجبلاغ، نظرآباد و فردیس است به تعداد ۱۰۶۷۷ فرد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی خدمات تخصصی ارائه کرده است. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: این مراکز در مجموع به ۳۷۳۵۶ تماس برقرار شده با خط ۱۲۳ پاسخگو بوده‌اند که از این تعداد ۸۷۷۹ تماس مرتبط با فعالیت مراکز اورژانس اجتماعی بوده است. 

وی اضافه کرد: همچنین ۱۲۸۵ مورد از موارد گزارش شده توسط تیم های خدمات سیار بررسی و خدمت رسانی دریافت کردند و ۶۵۶ مورد نیز به مراکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی ارجاع شده است. 

محمدی فلاح تصریح کرد: از کل تماس های مرتبط برقرار شده با خط ۱۲۳ بر اساس فراوانی علت‌های تماس، ۱۳/۷ درصد اختلافات حاد خانوادگی ، ۶/۸ درصد مربوط به کودک آزاری، ۵/۶ درصد موارد همسر آزاری، ۳/۲ درصد افکار خودکشی ، ۰/۹ درصد اقدام به خودکشی ، ۰/۶ درصد فرار از منزل، ۰/۶ درصد سالمند آزاری و ۰/۳ درصد معلول آزاری و مابقی فراوانی مربوط به سایر علل گزارش دریافت گردیده است. 

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: مجموع تعداد خدمات تخصصی ارائه شده به جامعه هدف در حدود ۶۲۱۱۸ مورد است که از این تعداد حدود ۷۰۰۰ مورد خدمات روانشناسی و ۱۸۰۰۰ مورد خدمات مددکاری و سایر موارد شامل خدمات حقوقی، تلفنی، درمانی و کار تیمی بوده است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.