البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
X

اعتراف متهمان باند خانوادگی به ۳۰۰ فقره کلاهبرداری تلفنی

اعتراف متهمان باند خانوادگی به ۳۰۰ فقره کلاهبرداری تلفنی


به گزارش ایلنا از البرز، سردار حمید هداوند با اشاره به ۳۰۰ فقره کلاهبرداری تلفنی اظهار کرد: به دنبال ارجاع چندین پرونده کلاهبرداری تلفنی توسط اشخاص ناشناس به پلیس در سطح شهرستان فردیس، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه ماموران حکایت از این داشت که کلاهبرداران در ساعات پایانی شب با مالباختگان تماس گرفته و با حالت اضطراب و گریان خود را از اقوام نامبردگان معرفی می کردند و با بیان اینکه قادر به صحبت کردن نیستند سوژهای خود را به سمت صحبت کردن از طریق پیامک می کشانند و از این طریق درخواست مبالغی به عنوان قرض کرده و از طرفی با شناسایی فروشندگان اقلام دست دوم در سایت های دیوار و شیپور شماره کارت های آنها را برای خرید دریافت و به مالباختگان پرونده برای واریز وجه می دادند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه با توجه به برجای نماندن هیچ گونه ردی از متهمان، اما با تلاش های شبانه روزی و به کارگیری اقدامات فنی و پلیسی کاراگاهان پلیس فتا، اعضای باند خانوادگی کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی شناسایی و در چند عملیات جداگانه 4 نفر در این زمینه دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات تکمیلی به انجام ۳۰۰ فقره کلاهبرداری از این طریق اقرار کرده اند، گفت: تاکنون با تلاش ماموران پلیس فتا ۲۰نفر از مالباختگان پرونده شناسایی و تلاش برای شناسایی سایرین ادامه دارد.

سردار هداوند در پایان از شهروندان درخواست کرد تا از واریز سریع وجوه به حساب افراد ناشناس که خود را با شیوه و شگردهای خاص از بستگانشان معرفی می کنند،  خودداری کرده و پس از اطمینان کامل وجوه را جابجا کنند.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.